Judo. Srebrny medal zawodnika MOSiR-u Bochnia w Mistrzostwach Polski Młodzików

-

Szymon Mierzwiński, zawodnik MOSiR-u Bochnia, zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w Judo, które odbyły się w miniony weekend (29-30 października) w Kielcach.

W zawodach wzięło udział 549 zawodników ze 147 klubów. Z sekcji MOSiR-u Bochnia wystartowało 7 zawodników.

Srebro Szymona Mierzwińskiego

Szymon Mierzwiński w kategorii 66 kg, w której zmierzyło się aż 61 osób, wywalczył srebrny medal. Po drodze do finału zdecydowanie wygrał 5 walk. W finale spotkał się z Karolem Lenartowskim z klubu „Lemur” Warszawa i całą walkę zdecydowanie prowadził. W ostatnich sekundach wykonał bardzo dynamiczną próbę rzutu uchi mata, niestety „przestrzelił ją” i wylądował na swoich plecach. Złoto było absolutnie w jego zasięgu, ale oczywiście srebrny medal jest też jego wspaniałym osiągnięciem.

Lista walk 66 kg na stronie Polskiego Związku Judo – link TUTAJ.

Szymon Mierzwiński – 2. miejsce MP Młodzików w Judo, Kielce 10.2022

5. miejsce Samuela Stawiarza

W kategorii 46 kg Samuel Stawiarz, który jest młodszym rocznikiem w tej kategorii, dotarł do walki o 3. miejsce, wygrywając na macie 3 razy. W walce o medal bardzo mocno stawił mu czoła Andrzej Poletajew z Gwardii Koszalin i w dogrywce niestety bochnianin minimalnie przegrał. W każdej walce bocheński zawodnik wykazał jednak sto procent zaangażowania i umiejętności. Jest to dla niego duży sukces.

Lista walk 46 kg – link TUTAJ.

Samuel Stawiarz – 5. miejsce w MP Młodzików w Judo, Kielce 10.2022

Ippony Filipa Alfawickiego

W kategorii 60 kg dwie walki na ippon w bardzo ładnym stylu wygrał Filip Alfawicki, ale niestety to nie wystarczyło, żeby dostać się do repasaży (startowało 59 zawodników).

Lista walk 60 kg – link TUTAJ.

Walki z zaangażowaniem i podziękowania

Bez sukcesu, ale z zaangażowaniem startowali również: Szymon Mazurkiewicz w kat. 60 kg, Piotr Tobiasz w kat. 66 kg, Julia Rybka w kat. 48 kg, Dominika Miś w kat. 57 kg.

Dziękuję zawodnikom i trenerowi Grzegorzowi Majowi za ogrom pracy i zaangażowanie oraz ogromne serce włożone w treningi – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia, która również była obecna na opisywanych zawodach i gorąco kibicowała wychowankom bocheńskiego klubu.