W Rzezawie powstał nowoczesny skatepark – ZDJĘCIA

-

W Rzezawie na terenie GOSiR zakończono budowę nowoczesnego skateparku, który jest jednym z największych w regionie. Wartość inwestycji wyniosła blisko 2,5 mln zł. Zadanie zostało wsparte dotacją w wysokości 1,7 mln zł.

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskorolkach, rolkach, BMX-ach i hulajnogach zyskali doskonałe miejsce do dobrej zabawy. Specjalne przeszkody, rampy, najazdy i skocznie tworzą znakomite warunki do widowiskowych trików i doskonalenia swoich umiejętności. Z obiektu będą mogły korzystać także osoby stawiające pierwsze kroki w skateboardingu, ponieważ jest on przystosowany do różnego poziomu zaawansowania użytkowników. 

Dla fachowców w dziedzinie skateboardingu warto podkreślić, że skatepark, który ma blisko 100 metrów długości, jest wyposażony w:

  • rollin + quarter pie;                                                                                                                       
  • spine + funbox do skoków + funbox z poręczą 3/3;
  • quarter pipe + bank ramp + wall;
  • quarter pie z mini quarterem + custom spin ramp;
  • funbox z grindboxem 1/3 + poręcz kwadratowa 1/3 + funbox ze schodami + funbox zdisaster boxem.

W ramach zadania wykonano ponadto lampy hybrydowe z panelami fotowoltaicznymi i turbinami. Powstał także chodnik prowadzący do skateparku.

– Skatepark to bardzo ciekawe miejsce w przestrzeni publicznej. Cieszę się, że na terenie naszej Gminy powstał tak wspaniały obiekt. Jestem przekonany, że bardzo dużo osób będzie z niego korzystać i szlifować tam swoje umiejętności. Wiem, że niektórzy już od kilku miesięcy, praktycznie od poinformowania o realizacji tej inwestycji, czekali z niecierpliwością na otwarcie skateparku – podkreśla wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Dwa lata temu – pod koniec 2020 roku Gmina Rzezawa otrzymała dotację z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w wysokości niemal 2,4 mln zł. Znaczna część tej kwoty została przeznaczona na budowę skateparku (wspomniane 1,7 mln zł). Rok później – pod koniec października 2021 roku została natomiast podpisana umowa przez Wójta Mariusza Paleja na realizację tej inwestycji. Po dwunastu miesiącach inwestycja jest już gotowa. 3 listopada odbył się jej odbiór końcowy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023