Futsal Ekstraklasa. Kolejne zwycięstwo BSF! Zobacz skrót meczu – WIDEO

-

Zespół z Bochni wygrał w sobotę na wyjeździe z AZS UŚ Katowice i utrzymuje się w czołowej czwórce ligi. Znów dwa gole zapisał na swoim koncie Minor Cabalceta (MC7), który z dorobkiem 12 trafień prowadzi w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

BSF objął prowadzenie w 5. minucie po golu Milintona Tijerino. Potem przez kolejne 10 minut gry trwała wyrównana walka, w której gospodarze kilkukrotnie poważnie zagrażali bocheńskiej bramce, świetnie jednak między słupkami spisywał się Kollar. W 15. minucie dążący do wyrównania akademicy nadziali się na kontrę, a drugą bramkę dla BSF zdobył Minor Cabalceta.

Katowiczanie nie rezygnowali z walki, ale pod koniec tej części gry stracili kolejne dwa gole – najpierw kuriozalne samobójcze trafienie zaliczył Serhii Lapa, a zdeprymowanemu przeciwnikowi jeszcze jeden cios przed przerwą zadał kapitan bochnian – Piotr Matras.

Wysokie prowadzenie pozwoliło graczom BSF na spokojniejszą grę w drugiej połowie, choć akademicy wciąż pracowali nad poprawieniem rezultatu. Udało się w 31. minucie, gdy sędzia podyktował karnego po zagraniu ręką Arkadiusza Budzyna. Podrażniona ekipa z Bochni szybko jednak pozbawiła rywali jakichkolwiek złudzeń – najpierw na listę strzelców wpisał się Cabalceta, a chwilę potem Daniel Blanco Mendez.

Przy prowadzeniu 6:1 na dwie minuty przed końcem meczu trener Klaudiusz Hirsch wpuszczał na parkiet mniej ogranych zawodników m.in. drugiego bramkarza Artura Jaszczyńskiego. Gospodarzom udało się w tym czasie nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale komplet punktów dla Bochni nie był zagrożony.

W hicie tej kolejki lider tabeli Rekord Bielsko-Biała po emocjonującym spotkaniu musiał uznać wyższość ekipy Constractu Lubawa. W efekcie w czołówce Ekstraklasy zrobiło się jeszcze ciaśniej…

AZS UŚ Katowice – BSF ABJ Powiat Bochnia 3:6 (0:4)

0:1 – Milinton Tijerino 5′
0:2 – Minor Cabalceta 15′
0:3 – Serhii Lapa (samobójczy) 19′
0:4 – Piotr Matras 20′