Podpisano umowę na budowę nowej komendy policji w Brzesku – WIZUALIZACJE

-

W Krakowie podpisano dziś (środa, 9 listopada) umowę na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Nowoczesny obiekt ma powstać w ciągu dwóch lat kosztem ponad 36 mln zł.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku jest jedną z 20 jednostek organizacyjnych małopolskiej Policji. Służbę w niej (w tym w podległym komisariacie w Czchowie i posterunku w Szczurowej) pełni 144 funkcjonariuszy, a działalność komendy wspomaga 35 pracowników cywilnych. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku działając w administracyjnych granicach powiatu brzeskiego, obejmuje teren o powierzchni 590 km2 zamieszkiwany przez ponad 93 tysiące mieszkańców. W skład powiatu wchodzi 7 gmin: Brzesko, Czchów, Iwkowa, Gnojnik, Dębno, Szczurowa i Borzęcin.

Obecna siedziba komendy przy ul. Szczepanowskiej w Brzesku jest zdecydowanie za mała, nie jest w stanie pomieścić wszystkich funkcjonariuszy. Z uwagi na ciężkie warunki lokalowe policjanci rewiru dzielnicowych urzędują w budynku w centrum miasta, a policjanci wydziału ruchu drogowego – w budynku strzelnicy w sąsiedztwie komendy. Budynek nie jest dostosowany do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Koszty gruntownej modernizacji dotychczasowej siedziby byłyby bardzo wysokie, stąd zdecydowano o budowie nowej komendy w innym miejscu.

Nowa siedziba brzeskiej Policji ma powstać obok szpitala w Brzesku, składają się na nią dwa budynki: budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej 3052,20 m2 i budynek garażowy o powierzchni użytkowej 590,6 m2. W budynku administracyjno- biurowym znajdują się również Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) o powierzchni 183,62 m2. Siedzibę KPP zaprojektowano dla 150 osobowej obsady etatowej i 28 pojazdów służbowych a także łodzi patrolowej.

Dziś, podczas uroczystego spotkania komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion zawarł umowę z prezesem firmy Erbet Sp. z o.o, która została wyłoniona w przetargu jako wykonawca budowy na budowę nowej siedziby brzeskiej komendy.

Gośćmi uroczystego spotkania, podczas którego podpisano umowę byli posłanka Józefa Szczurek Żelazko, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji ds. logistyki insp. Rafał Leśniak, komendant powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz, starosta brzeski p. Andrzej Potępa.

– To będzie obiekt na miarę XXI wieku, w którym będą mogli realizować swoje działania brzescy funkcjonariusze, ale również będzie to duma i chluba dla powiatu brzeskiego i jego mieszkańców – mówił nadinsp. Michał Ledzion Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

– To wyjątkowy dzień nie tylko dla Małopolski, ale przede wszystkim dla powiatu brzeskiego i dla całej społeczności Brzeska, ale też dla okolicznych powiatów. Ta piękna komenda była oczekiwana od kilkunastu lat. Bardzo się cieszę, że dzisiaj zostanie podpisana umowa, która jest taką kropą nad „i” – mówiła Józefa Szczurek–Żelazko.

– Bardzo się cieszę, że udało się doczekać tego dnia, kiedy faktem staje się budowa nowego budynku KPP w Brzesku. Na potrzeby tego programu nazwaliśmy tę lokalizację jako centrum bezpieczeństwa powiatu brzeskiego, bo w jednym miejscu będzie szpital, policja, a w przyszłości komenda straży – zaznaczył Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który podkreślając dobrą współpracę między wszystkimi zaangażowanymi podmiotami przypomniał, że starostwo przekazało działkę pod budowę nowej brzeskiej komendy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022