R e k l a m a

Józefa Szczurek-Żelazko: Samorządowcy mają wiedzę kiedy i gdzie jest węgiel

-

– Wiadomo, że jest to ogromna operacja logistyczna, która wymaga zaangażowania wielu podmiotów, do tej pory nie była przeprowadzana w Polsce, więc zarówno rząd jak i samorządy powinny angażować się, żeby ułatwić tę dystrybucję węgla – stwierdziła goszcząca we wtorek rano na antenie RDN Małopolska posłanka z naszego regionu Józefa Szczurek-Żelazko (PiS).

– Problem węgla stał się problemem politycznym, tak naprawdę. Na początek słyszeliśmy, że węgla nie będzie, nie ma, ludzie będą marzli. Kiedy się okazało, że rząd zapewnił odpowiednie ilości węgla i ten węgiel jest dystrybuowany, no to nie wszystkie samorządy chciały w tym wspierać, pomagać – wskazywała parlamentarzystka.

Józefa Szczurek-Żelazko dodała również: – W tej chwili trafiają te dostawy do poszczególnych składów, myślę że samorządowcy mają tą wiedzę kiedy i gdzie i na których składach jest już węgiel i na których jeszcze będzie dostarczony, ponieważ systematycznie w tym zakresie odbywają się odprawy z wojewodą, który szczegółowo informuje samorządowców jak wygląda sytuacja. W tej chwili to w zasadzie w większości mamy informację, że ten węgiel jest, jest dystrybuowany – zapewniła.

– Apeluję do wszystkich samorządowców: bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym wspólnym celem – zarówno rządu jak i samorządów, bo jesteśmy wspólną administracją i nie możemy przerzucać się odpowiedzialnością tylko [powinniśmy – przyp. red.] działać razem, niwelować te przeszkody, które powodują, że gdzieś może punktowo brakować węgla, tylko rozwiązywać problemy – zakończyła posłanka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc