Urszula Rusecka: Musimy wspierać Ukrainę, która walczy z szaleńcem Putinem

-

O kontynuowanie wszelkich akcji pomocy dla walczącej Ukrainy apelowała dziś rano na antenie radia RDN Małopolska posłanka z naszego regionu Urszula Rusecka (PiS).

– Ogromne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Polski, którzy pomagają. Chciałabym zachęcić do jeszcze jednego wysiłku, ponieważ w Ukrainie naprawdę jest ciężko, idzie zima, jest mróz, wiemy że tam została zniszczona cała infrastruktura energetyczna… – mówiła parlamentarzystka.

Goszcząca w studiu RDN posłanka przekonywała:

– Musimy naszym sąsiadom pomóc przetrwać zimę. Tak naprawdę Ukraina walczy za nas, musimy mieć tego świadomość, że gdyby Ukraińcy dzielnie nie walczyli z wrogiem, z szaleńcem Putinem, i gdyby tak jak przewidywały państwa takie jak chociażby Niemcy, że w ciągu trzech dni Ukrainy już nie będzie, to proszę sobie wyobrazić, nawet nie chcemy sobie tego wyobrażać jakie niebezpieczeństwo ciążyłoby na naszym kraju. Dlatego bardzo musimy wspierać Ukrainę, pomagać im na różnych polach – i tym humanitarnym, ale też i obronnym, żeby zdołali pokonać Rosję. Nie chcielibyśmy aby nasi synowie walczyli z bronią w ręku więc pomagajmy tym którzy walczą i są w trudnej sytuacji – powiedziała Urszula Rusecka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022