Koszykówka. Bochnianki roztrwoniły przewagę i przegrały mecz w Jeleniej Górze

-

Po dwutygodniowej przerwie koszykarki Contimax MOSIR Bochnia powróciły na ligowe parkiety. W niedzielne popołudnie podopieczne Małgorzaty Misiuk i Tomasza Orlickiego zmierzyły się na wyjeździe z Isands Wichoś Jelenia Góra. Bochnianki po bardzo słabej czwartej kwarcie przegrały 71-65.

Na ostatnią część meczu koszykarki z Bochni wychodziły z wypracowaną przewagą 13 punktów, którą szybko powiększyły aż do 18 oczek. Do końca meczu pozostawało wtedy 7,5 minuty i wydawało się, że dowiezienie zwycięstwa do ostatniego gwizdka nie powinno stanowić dla Contimax MOSiR większego problemu.

Gospodynie nie zamierzały jednak złożyć broni – końcówkę zagrały bardzo dobrze, podczas gdy bochnianki całkowicie zagubiły skuteczność i zaliczały straty. Zespół z Jeleniej Góry w pięć minut zniwelował wszystkie straty, po czym wyszedł na prowadzenie. Te ostatnie 7,5 minuty gospodynie wygrały aż 28:4 (!) zwyciężając w całym meczu przewagą 6 oczek…

Świetny występ w barwach drużyny z Jeleniej Góry zanotowała Martyna Koc, która rzuciła 32 punkty i miała 18 zbiórek.

Po tym meczu gospodynie awansowały na 3. miejsce w tabeli, MOSiR Bochnia spadł na 5.

Isands Wichoś Jelenia Góra – Contimax MOSIR Bochnia 71-65 (16-16, 11-19, 14-19 30-11)

Punkty Isands Wichoś Jelenia Góra: Martyna Koc 32, Alicja Szloser 14, Aleksandra Lorenz 10, Celina Kwietoń 10, Agnieszka Feja 3, Blanka Warsińska 2.

Punkty dla Contimax MOSIR Bochnia: Anna Krawiec 17, Małgorzata Zuchora 15, Magdalena Szkop 10, Monika Malinowska 10, Anita Plucińska 7, Nikola Więcek 2, Katarzyna Kocaj 2, Alicja Grabska 2.

13UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki990 – 9

Kolejny mecz czeka naszą drużynę 3 grudnia, we własnej hali w derbach Małopolski zmierzy się z AZS Politechniką Koroną Kraków. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.