R e k l a m a

Biblioteka: We wtorek Wieczór z Piosenką Artystyczną

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na magiczny Wieczór z Piosenką Artystyczną „Taka Piosenka-Taka Ballada”, który zainauguruje trzecią edycję Festiwalu Literacki oKruch. Wydarzenie zaplanowano na wtorek 4 czerwca o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki. Wstęp wolny.

Gościem specjalnym imprezy będzie znakomita krakowska wokalistka Agnieszka Grochowicz, aktorka i autorka tekstów piosenek, współpracująca z czołówką polskich kompozytorów m.in. Andrzejem Zaryckim i Zygmuntem Koniecznym. Związana z Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot. Jest laureatką wielu nagród m.in. Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa. W programie recitalu Agnieszki Grochowicz znajdą się piosenki Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, piosenki autorskie, francuskie oraz standardy jazzowe. Artystce towarzyszyć będą wybitni muzycy: pianista i kompozytor Adam Niedzielin oraz basista Antoni Dębski.

Przed koncertem słowo wstępne „Piosenka Artystyczna – dlaczego?” wygłosi Andrzej Pacuła, poeta, satyryk, dramaturg i eseista. W latach 1981-1988 autor i aktor Piwnicy pod Baranami. Od 2013 roku autor i współredaktor rocznika Piosenka, wydawanego przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia