🔴 NASZ NEWS. Wiemy kto będzie nowym szefem straży pożarnej w Bochni

-

To żadna z dwóch osób, których nazwiska funkcjonowały na „giełdzie kandydatów” (jednym z nich była kobieta) odkąd dotychczasowy szef straży pożarnej Robert Cieśla został przeniesiony do Krakowa.

Jak dowiedział się nieoficjalnie Bochnianin.pl nowym komendantem powiatowym straży pożarnej w Bochni ma zostać bryg. mgr inż. Jacek Ryncarz (45 lat, bochnianin) – obecnie dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku.

Kandydatura wyznaczona przez małopolskiego komendanta wojewódzkiego nadbryg. Piotra Filipka została już pozytywnie zaopiniowana i zaakceptowania przez starostę bocheńskiego Adama Kortę. Po dopełnieniu pozostałych koniecznych formalności bryg. Jacek Ryncarz ma zostać powołany na stanowisko szefa PSP w Bochni.

AKTUALIZACJA (16:40):

Informacje Bochnianin.pl oficjalnie potwierdziło starostwo powiatowe. W mediach społecznościowych przekazano:

Starosta Adam Korta spotkał się dzisiaj z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Piotrem Filipkiem. Panowie rozmawiali na temat zaopiniowania i powołania nowego Komendanta PSP w Bochni. Już niebawem, bocheńską strażnicą pokieruje bryg. mgr inż. Jacek Ryncarz, dotychczas związany ze strażą pożarną w Brzesku.

W komunikacie podano także informację, że podczas spotkania „poruszono również kwestie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i zabezpieczenia sprzętowego jednostek w tym między innymi przekazania samochodu pożarniczego dla OSP Stanisławice”.

Na zdjęciu poniżej komendant wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Filipek oraz starosta bocheński Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023