Bocheńscy seniorzy nie dali się oszukać fałszywym policjantom

-

We wtorek (20 grudnia) na terenie Bochni doszło do kilku prób oszustw metodą „na policjanta”. Osoby podszywające się pod mundurowych zadzwoniły do 5 osób, które podczas rozmowy telefonicznej z „policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bochni” wykazały się odpowiednią czujnością i nie dały się oszukać.

Między godziną 12 a 14 do pięciu osób zamieszkałych na terenie Bochni zadzwonił mężczyzna, który w trakcie każdej z rozmów przedstawiał się jako policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Osoba ta opowiadała swoim rozmówcom fikcyjną historię o rozbitej szajce przestępców, którzy mieli być w posiadaniu numerów kont bankowych oraz dowodów osobistych osób, z którymi „policjant” się kontaktował oraz ich najbliższych krewnych. Dzwoniący przekonywał, że taki stan rzeczy mógł narazić te osoby na potencjalne oszustwo.

Podczas wszystkich tych rozmów mężczyzna nie był w stanie powiedzieć nic więcej, ponieważ 81-latka, 70-latka, 78-latka, 50-latka oraz 76-latek bardzo szybko uświadomili sobie, że rozmawiający z nimi „policjant” jest fałszywy. Każde z nich miało świadomość próby oszustwa, dlatego szybko kończyli rozmowę, a następnie o tych próbach poinformowali prawdziwych bocheńskich policjantów.

Mieszkańcy Bochni zachowali się wzorowo podczas rozmowy z oszustami i w wyniku ich działania nie ponieśli żadnych strat materialnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023