Koszykówka. Pewna wygrana Contimax MOSiR, 15 pkt. Julii Fortuny – ZDJĘCIA

-

Środowym meczem na własnym parkiecie z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie koszykarki z Bochni rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek 1 ligi. Gospodynie pewnie wygrały przewagą 20 punktów.

Bochnianki prowadziły od początku spotkania, ale do przerwy różnica wynosiła tylko 6 punktów. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, którą Contimax MOSiR wygrał aż 35:17 i w ostatniej części mógł spokojnie kontrolować wynik.

Zespół z Bochni do zwycięstwa poprowadziła kapitan Anna Krawiec, która zdobyła 21 pkt, miała 11 zbiórek i 3 asysty. Znakomite zawody rozegrała też Magdalena Szkop, która zdobyła 16 pkt (przy skuteczności rzutów z gry 87%) i również miała 3 asysty.

Na zdjęciu: z nr 23 Anna Krawiec.
Na zdjęciu: Magdalena Szkop.

Trzecią najlepiej punktującą w bocheńskiej drużynie była ku radości miejscowych kibiców Julia Fortuna (15 pkt) – spośród czterech wychowanek klubu znajdujących się w kadrze 1-ligowego zespołu (inne wychowanki ogrywają się w drużynie występującej na poziomie II ligi) to ona w tym sezonie najlepiej radzi sobie na tym szczeblu rozgrywek, choć zwykle notuje skromne jednocyfrowe zdobycze punktowe (dość powiedzieć, że wczorajsze 15 punktów to 1/3 całego jej dorobku w tym sezonie!).

Na zdjęciu: Julia Fortuna.

W drużynie rywalek pierwsze skrzypce grały kapitan zespołu Aleksandra Łata (16 pkt) oraz Agnieszka Łukasik (13 pkt, 10 zbiórek).

Na zdjęciu: z piłką Aleksandra Łata.

Contimax MOSiR Bochnia – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 89-69 (22:17, 17:16, 35:17, 15:19)

Bochnia: Krawiec 21, Szkop 16, Fortuna 15, Kocaj 11, Grabska 9, Plucińska 8, Malinowska 4, Mroczek 2, Zuchora 2, Rak 1.

Kąty Wrocławskie: Łata 16, Łukasik 13, Walentowska 11, Kazimierowicz 7, Pióro 6, Tomaszewicz 6, Łachacz 4, Karaś 4, Kozera 2.

W sobotę 7 stycznia o godz. 18:30 kolejny mecz w Bochni: Contimax MOSiR Bochnia – PZU Ślęza II MOS Wrocław.