R e k l a m a

Czchów: Nielegalny tytoń w bagażniku

-

Policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie (powiat brzeski) podjęli interwencję wobec kierującego toyotą popełniającego wykroczenia drogowe. W trakcie kontroli okazało się, że 35-letni mieszkaniec Krakowa ma cofnięte uprawnienia do kierowania a w bagażniku przewozi wyroby tytoniowe bez akcyzy.

W piątek, 7 czerwca 2019 r. przed godziną 18.00 w Tymowej policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie zauważyli kierującego toyotą, który skręcając na stację benzynową kompletnie zignorował znak zakazu wjazdu oraz znaki poziome.

Funkcjonariusze pojechali za mężczyzną podejmując wobec niego kontrolę. 35-letni mieszkaniec Krakowa podczas rozmowy z mundurowymi był widocznie zdenerwowany. Nie okazał policjantom prawa jazdy, gdyż jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych uprawnienia zostały mu cofnięte. W bagażniku jego pojazdu policjanci ujawnili worki z krajanką tytoniową zabezpieczając ponad 21 kilogramów tego wyrobu.

Swoim działaniem mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty z tytułu uszczuplenia akcyzy w wysokości ponad 10 tysięcy złotych. Usłyszał zarzut przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc