R e k l a m a

🔸 Jak pielęgnować skórę zimą?

Grafika: www.freepik.com

Niskie temperatury, wiatr i mróz, osłabiają i wysuszają naszą skórę. Mogą powodować jej zaczerwienienie, pękanie naczynek, a także osłabienie bariery hydrolipidowej. Z tego powodu głównym celem pielęgnacji skóry zimą, jest zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, nawilżenie, odżywienie i regeneracja. Jak o nią dbać w tym trudnym czasie? Podpowiadamy.

Oczyszczanie twarzy zimą 

Do oczyszczania twarzy zimą powinniśmy używać głównie preparatów o kremowej lub oleistej konsystencji. Do demakijażu możemy stosować delikatne mleczka lub płyny micelarne. Z kolei do mycia łagodne pianki, żele lub oleje. Szeroką gamę takich produktów znajdziemy na przykład na stronie https://www.drmaxdrogeria.pl/. Niewskazane jest w tym czasie mocne pocieranie skóry i silne odtłuszczanie, ponieważ naturalna warstwa sebum chroni nas przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

Nawilżanie, odżywianie i regeneracja skóry zimą

Wiatr, mróz i skoki temperatur powodują, że nasza skóra jest przesuszona, zaczerwieniona, może się też łuszczyc, piec, a nawet pękać. Z tego powodu kremy stosowane zimą powinny charakteryzować się nieco bogatszą formułą niż te używane latem. Produkty takie mogą zawierać substancje, które z jednej strony zapobiegają utracie wody z naskórka, a więc przykład ceramidy, kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy czy glicerynę, z drugiej powinny łagodzić ewentualne podrażnienia. Takie działanie wykazuje alantoina, pantenol, aloes czy wyciąg z rumianku. Dobry krem powinien zawierać również antyoksydanty, a więc na przykład witaminę E czy koenzym Q10.

Krem z filtrem UV w pielęgnacji skóry zimą

Nawet w mroźne, pochmurne dni powinniśmy stosować kremy z filtrem UV ze względu na to, że promieniowanie UVA przenika przez chmury czy szyby, a jego natężenie przez cały rok jest stałe. Ze względu na to, że może docierać do skóry właściwej, jest odpowiedzialne za przedwczesne jej starzenie się. Przyczynia się też do nadmiernej pigmentacji i przebarwień. Dodatkowo odpowiada za pojawianie się niektórych nowotworów takich jak czerniak. Z tego powodu ostatnim krokiem porannej pielęgnacji powinno być nałożenie na twarz kremu z wysokim filtrem UV.

Pielęgnacja ust i dłoni zimą

W pielęgnacji skóry zimą nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na twarzy, ponieważ pozostałe części ciała również wymagają ochrony w tym szczególnym czasie. Zadbajmy więc o to, aby wychodząc na zewnątrz zabezpieczyć usta pomadką ochronną. Starajmy się ich również nie oblizywać na mrozie, ponieważ takie działanie może powodować ich pierzchnięcie i pękanie. Dłonie z kolei zabezpieczajmy, kiedy jesteśmy na zewnątrz rękawiczkami. W ich pielęgnacji stosujmy kosmetyki odbudowujące płaszcz hydrolipidowy skóry, a więc te, w których składzie znajdziemy na przykład oleje naturalne, ceramidy czy kwasy tłuszczowe.

Najnowsze materiały Partnerów