R e k l a m a

Jest decyzja: Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala

-

Zarząd powiatu zdecydował dziś o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. Poprzednie postępowanie nie przyniosło rezultatu, choć nowy dyrektor właściwie był już wybrany.

6-letnia kadencja dyrektora szpitala Jarosława Kyci skończyła się 6 grudnia. Od tamtej pory pełni on obowiązki dyrektora, ale tak miało być jedynie do czasu wyłonienia nowego szefa placówki. Trwa to jednak już pół roku. W szpitalu żartuje się, że Jarosław Kycia jest „najdłużej odchodzącym dyrektorem w historii”…

Na początku roku przystąpiono do procedury konkursowej, która ostatecznie zakończyła się pod koniec marca. Jarosław Kycia w konkursie nie wystartował – miał inne plany zawodowe i propozycje pracy w sektorze prywatnym.

W konkursie spośród 7 kandydatów wybrano Wojciecha Szafrańskiego (kierował już w przeszłości bocheńskim szpitalem i to z sukcesami). Ale ten najpierw poprosił o przesunięcie terminu objęcia stanowiska o miesiąc (miał zacząć pracę w czerwcu), a potem jednak w wyznaczonym terminie kontraktu nie podpisał.

W tej sytuacji zarząd zdecydował (choć niejednomyślnie), że dłużej czekać nie będzie i współpracy nie nawiąże, a dziś podjął uchwałę o ogłoszeniu nowego konkursu.

Ze względu na terminy przewidziane procedurami należy się spodziewać, że nowy szef szpitala będzie znany w drugiej połowie lipca. Według naszych nieoficjalnych informacji nie jest wykluczone, że tym razem Jarosław Kycia powalczy o „reelekcję”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc