Wkrótce w Brzesku ruszy budowa skateparku

-

Wykonawca skateparku w Parku na Słotwinie w Brzesku opublikował wizualizację w formie krótkiego filmu i zapowiedział, że wkrótce rozpoczną się prace. Umowę z firmą Techramps władze Brzeska podpisały w czerwcu 2022 r.

Na terenie skateparku o powierzchni ok. 600 m kw. przewidziano kilka sekcji dających możliwość wykonywania ewolucji i różnych trików, na poszczególnych stopniach zaawansowania. Będą takie, które preferują skatebordziści – sekcje street z możliwością dużej ilości kombinacji. Dla BMX-owców i rolkarzy przewidziano elementy wyższe, umożliwiające wykonywanie skoków i salt.

Urządzenia będą posiadać certyfikaty wydane przez jednostki posiadające stosowne akredytacje, co ma zapewnić odpowiedni dla takich obiektów poziom bezpieczeństwa dając też możliwość odbywania na nim zawodów.

Wykonawcą zadania jest firma Techramps z Krakowa. Inwestycja będzie kosztować ok. 2,4 mln zł i zostanie częściowo sfinansowana z dotacji w ramach rządowego programu Polski Ład.

Termin realizacji zadania to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, co oznacza, że przedsięwzięcie będzie gotowe w 2023 r.

Wideo wizualizację opublikowano na Facebooku w formie rolki – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023