Koszykówka. Wysokie zwycięstwo bochnianek – ZDJĘCIA

-

W rozegranym w środę meczu 1. ligi koszykówki kobiet zespół Contimax MOSIR Bochnia pokonał u siebie Enea AZS II Poznań. Gospodynie wygrały pewnie i wysoko, aż 95:42.

Ekipa z Poznania – stanowiąca rezerwy pierwszej drużyny występującej w Energa Basket Lidze Kobiet – przyjechała do Miasta Soli w okrojonym, zaledwie 8 osobowym składzie.

Bochnianki już po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 21 punktów, więc trener Małgorzata Misiuk mogła dać pograć w tym meczu zawodniczkom, które zwykle nie dostają do tego wielu okazji. Dlatego tym razem dużo minut na parkiecie dostały i Gabriela Rak, i Nikola Więcek, i Alicja Grabska, a nawet Natalia Lipińska, która w tym sezonie na parkiecie wystąpiła dotąd w czterech meczach w sumie przez 17 minut, z czego ponad 11 dopisała do statystyk wczoraj.

Dla Contimax MOSiR była to już 13 wygrana w tym sezonie (bilans 13-5). Zespół z Bochni zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Contimax MOSIR Bochnia – Enea AZS II Poznań 95- 42 (28-7, 25-16, 29-9, 13-10)

Punkty dla Bochni: Katarzyna Kocaj 22, Małgorzata Zuchora 20, Monika Malinowska 14, Alicja Grabska 14, Magdalena Szkop 9, Natalia Lipińska 6, Anna Krawiec 6, Gabriela Rak 6, Anita Plucińska 4, Katarzyna Mroczek 2, Julia Fortuna 4, Nikola Więcek 2.