R e k l a m a

Publiczność murem za chórem podczas 770. urodzin Bochni – WIDEO

-

Długie i rzęsiste owacje towarzyszyły pojawieniu się na scenie podczas niedzielnego koncertu chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai oraz jego założyciela i dyrygenta ks. Stanisława Adamczyka.

Nikt nic nie musiał mówić, tłumaczyć, ani do niczego zachęcać – w obliczu doskonale wszystkim znanych ostatnich przykrych wydarzeń wokół chóru, kilkusetosobowa publiczność aplauzem już na samym początku dała jednoznaczny wyraz wsparcia dla działającego od 36 lat zespołu i człowieka-instytucji.

Chwilę później chór i jego dyrygent po raz kolejny udowodnili, że zupełnie zasłużenie noszą tytuły Honorowych Ambasadorów Bochni. Mało tego – występujący potem, wyrosły z chłopięcego chóru i działający od kilku lat chór męski, wykonujący zupełnie inny, bardziej rozrywkowy repertuar, także pokazał klasę oraz to, jak wspaniałą wartość wnosi w nasz lokalny świat kultury działalność rozwinięta przez ks. Stanisława Adamczyka.

Drobna aluzja do zawirowań wokół chóru oficjalnie padła tylko raz – zrobił ją poseł Stanisław Bukowiec, wręczając specjalne wyróżnienie dyrygentowi: – Niech chór, tak jak do tej pory, pięknie się rozwija i – mimo czasem drobnych przeszkód – pięknie nam śpiewa i zdobywa laury na całym świecie!

Także po tych słowach ks. Stanisław Adamczyk został nagrodzony burzą braw i owacją na stojąco:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia