R e k l a m a

We wtorek wernisaż wystawy „Ewa i Adam”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Galeria Kopalnia Sztuki Bochnia zapraszają we wtorek 7 marca na wernisaż nietypowej wystawy malarskiej, autorstwa pięciu artystek, zatytułowanej „Ewa i Adam”. Rozpoczęcie wernisażu w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5 o godz. 17:00, a ciąg dalszy w Galerii, Rynek 16.

Pomysłodawczynią i motorem tego wydarzenia jest malarka Iwona Skupińska. Zaprosiła ona do uczestnictwa w wystawie artystki ze ZAP, z którymi spotyka się na plenerach i wystawach. Temat wystawy miał być uniwersalny, umożliwiający realizację bardzo różnych pomysłów artystycznych, a zarazem ciekawy i wciągający dla widza. Założeniem było, iż każda z uczestniczących w niej osób zaprasza do swojego „matecznika” – tym sposobem mamy 5 artystek i 5 wernisaży w różnych miejscach. Na wystawie zobaczymy około 50 prac malarskich pięciu artystek: Iwony Skupińskiej, Ireny Podolak, Nadii Siemek, Agnieszki Sroki oraz Sylwii Wenskiej.

Inauguracyjny wernisaż odbył się w zabytkowym dworku w Bolesławiu na zaproszenie inicjatorki tego wydarzenia artystycznego Iwony Skupińskiej. Termin z racji tytuły wystawy nie mógł być inny, tuż przed wigilią Bożego Narodzenia. W zasypanym śniegiem, mroźnym Bolesławiu wernisaż był wigilijny, z barszczem z uszkami, karpiem, strażacką orkiestrą i … żywym wielbłądem w stajence.

Na drugą odsłonę wystawy zaprosiła Agnieszka Sroka – utalentowana malarka i graficzka, autorka plakatów i grafiki do wystawy „Ewa i Adam”. Wernisaż tym razem odbył się w nowoczesnym, luksusowym klubie bowlingowym „Chacharnia” w Czechowicach – Dziedzicach. Sztuka była pretekstem do zorganizowania turnieju bowlingowego, w którym nagrodami były prace malarskie artystek uczestniczących w wystawie. Niesamowitą atrakcją tego eventu był niewątpliwie mapping 3D – projekcje świetlne obrazów uczestniczących w wystawie na trzech ekranach. Całą imprezę uświetnił koncert młodej artystki, znanej już z występów w telewizji, Julii Biłek.

Kolejna odsłona wystawy miała miejsce w Krakowie w Bibliotece przy ul. Królewskiej. Tam zaprosiła uczestniczki wystawy Irena Podolak, rodowita krakowianka, która wraz z Nadią Siemek prowadzi na krakowskim Kazimierzu uroczą, nowo otwartą galerię „Aproszę”. Oprócz krakowskiej artystycznej atmosfery – nie do podrobienia, pysznych ciast, dodatkową atrakcją była tu oryginalna, ekologiczna biżuteria autorstwa Iwony Skupińskiej.

Co będzie w Bochni? Do Bochni zaprosiła malarki Sylwia Wenska, związana z Solnym Grodem od lat więzami rodzinnymi i zawodowymi – na co dzień współpracuje z bocheńską Galerią Kopalnia Sztuki. Sylwia Wenska jesienią prezentowała swoje obrazy w Bibliotece w Bochni na wystawie indywidualnej „Diversitas”

W Bochni wystawa „Ewa i Adam” będzie gościła w dwóch miejscach jednocześnie, w sali klubu Biblioteki oraz w Galerii Kopalnia Sztuki – Rynek 16. Pomysł ten narodził się po części z potrzeby – prac jest ponad 50. To spora liczba, wymagająca dużej przestrzeni wystawienniczej toteż ekspozycja będzie podzielona na pół. Część oficjalna wernisażu odbędzie się w Bibliotece, potem spacer pl. św. Kingi i Rynkiem na drugą, mniej oficjalną część wernisażu z lampką wybornego wina w Galerii Kopalnia Sztuki. To dobry pretekst, aby gościom z Krakowa, Czechowic, Bolesławia i Chrzanowa pokazać piękną Bochnię, obchodzącą w tym roku jubileusz założenia miasta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2024