R e k l a m a

Bochnia. W czwartek specjaliści w branży chłodniczej powalczą o tytuł najlepszego w branży!

-

Już jutro specjaliści w branży chłodnictwo i klimatyzacja powalczą o tytuł najlepszego w branży i wejście do ścisłego finału konkursu Euro Skills. Konkurs organizowany po raz pierwszy w Powiecie Bocheńskim jest możliwy dzięki współpracy Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni oraz firmy Bolarus S.A. Patronat nad wydarzeniem objął starosta bocheński Adam Korta.

Równo o godz. 9.00 czterech uczestników z Wodzisławia Śląskiego, Gdańska i Bochni zmierzy się z pierwszym zadaniem, które będzie polegać na montażu klimatyzatora. Natomiast w drugiej konkurencji uczestnicy będą musieli usunąć celowo wprowadzone usterki w gotowym modelu układu chłodniczego przygotowanym przez firmę Bolarus S.A. To zadanie, wymagać będzie od uczestników analitycznego i praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Usterki obejmować będą zarówno tematy związane z programowaniem sterownika jak również z umiejscowieniem niektórych elementów układu chłodniczego.

– Będziemy oceniać postęp prac wykonanych przez uczestnika, ale również estetykę wykonanej pracy, umiejętność posługiwania się narzędziami do wykonywania połączeń czy zachowanie zasad obowiązujących w branży —wyjaśnia Wojciech Migdał ekspert z firmy Bolarus S.A.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będzie czuwało jury w składzie: prof. dr hab. inż. Beata Niezgoda- Żelasko z Politechniki Krakowskiej, Wojciech Migdał ekspert firmy Bolarus S.A. oraz Sebastian Karwasiński nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą podpatrzeć zmagania uczestników do Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Zwycięzca zawodów zdobędzie złoty medal i powołanie do polskiej kadry na EuroSkills Gdańsk 2023. Objęty zostanie również całorocznym programem szkoleniowym, przygotowującym do tych prestiżowych, największych zawodów umiejętności w Europie.

Przypomnijmy:

EuroSkills to największe w Europie zawody umiejętności branżowych, w którym rywalizować będą reprezentanci z 32 krajów. Rywalizacja toczy się w 42 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Merytoryczny nadzór nad konkursem z branży chłodniczej i klimatyzacji sprawować będzie bocheńska firma Bolarus S.A.  oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1.

Sponsorami, odbywającej się w Bochni konkurencji są: BOLARUS S.A, AIFO, Fundacja ABJ ,CAREL, POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A, SANHUA, SECOP GMBH, ZYMETRIC SP. Z O.O.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2024