R e k l a m a

Z Drwini wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

-

Już po raz drugi z kościoła MB Królowej Polski w Drwini wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ideą EDK jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ideą przyświecającą EDK jest schemat „wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie”

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną. Sztab EDK dostarcza jedynie rozważań na stacje drogi krzyżowej i propozycję tras, ale samo ich pokonanie należy do uczestników.

Tegoroczne hasło EDK to: „Dla romantyków – Nadzieja na trudne czasy”.

W tym roku uczestnicy wyruszą 24 marca. Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczną mszą św. o godz. 19.00 w kościele MB Królowej Polski w Drwini. Zostały przygotowane trzy trasy:

– MB Królowej Polski (Drwinia –Puszcza Niepołomicka – Drwinia) – długość trasy 42 km
– bł. Karoliny Kózkówny (Drwinia – Zabawa) – długość trasy 47,5 km
– św. Józefa (Drwinia – Okulice) – długość trasy 48 km

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://www.edk.org.pl/. Również przez tę stronę można dokonywać zapisów. Organizatorzy zachęcają również do odwiedzania strony facebookowej Rejonu EDK Drwinia, gdzie pojawiają się tam informację, ważne szczególnie dla tych z was, którzy wahają się czy podjąć to wyzwanie lub idą po raz pierwszy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia