R e k l a m a

Pirat drogowy pędził 110 km/h w terenie zabudowanym

-

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 43-latka. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

W środę 29 marca w miejscowości Tymowa (gmina Czchów, powiat brzeski) policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Hyundai. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 43-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.


Pamiętajmy, że jeżeli kierujący po raz drugi przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym wówczas czas zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego tego samego wykroczenia należy się liczyć z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Warto też pamiętać o surowych konsekwencjach finansowych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc