Rada Powiatu cytuje KEP: „Apelujemy, aby nie wykorzystywać osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki”

-

„Zwracamy się dzisiaj do Wszystkich z apelem o uszanowanie dobrego imienia św. Jana Pawła II, a zarazem niewykorzystywanie Jego pamięci w politycznej grze w nadchodzącej kampanii wyborczej” – zapisano w apelu, który wczoraj (czwartek) Rada Powiatu Bocheńskiego przyjęła przez aklamację. Pełna treść apelu poniżej.


Apel Rady Powiatu w Bochni w sprawie uszanowania dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Zwracamy się dzisiaj do Wszystkich z apelem o uszanowanie dobrego imienia św. Jana Pawła II, a zarazem niewykorzystywanie Jego pamięci w politycznej grze w nadchodzącej kampanii wyborczej.

Jest oczywistym, że Radni Powiatu Bocheńskiego pamiętają o całokształcie dorobku św. Jana Pawła II i dlatego podtrzymują wolę wyrażoną w REZOLUCJI RADY POWIATU W BOCHNI W SPRAWIE INTENCJI UTWORZENIA „ŻYWEGO POMNIKA BŁ. JANA PAWŁA II TJ. CENTRUM SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ IM. JANA PAWŁA II” – idąc za tym cytujemy słowa księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który mówi: „Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć dziedzictwa Jana Pawła II, wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”.

Należy podkreślić, że św. Jan Paweł II był wybitnym światowym i religijnym przywódcą. Odegrał niepowtarzalną rolę w polskiej historii od powstania Solidarności, przez upadek komunizmu po wejście do Unii Europejskiej. Opisane zasługi biskupa Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II są oczywiste i nie budzą w Nas żadnych wątpliwości.

Niemniej jednak sam św. Jan Paweł II w swej mądrości pokazywał, że istnieje droga sensownego łączenia dbałości o siebie i swoją grupę z pilnowaniem dobra wspólnego. Wszystkich ludzi traktował równo, będąc pionierem światowego ekumenizmu i łącznikiem miedzy różnymi religiami i odmiennościami kulturowymi na całym świecie. Również ostrzegał „Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dla ludzi”.

W tym punkcie należy przywołać Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w obronie Świętego Jana Pawła II, które brzmi następująco: „(…) Apelujemy, aby nie wykorzystywać osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki (…)”, „(…) Nie pozwólmy odebrać sobie poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła. Nie dajmy się podzielić, brońmy wspólnie naszych najcenniejszych wartości (…)”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023