Jednostki OSP z powiatu bocheńskiego z promesami na zakup nowych wozów

-

W piątek jednostki OSP z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego, wielickiego, tarnowskiego i dąbrowskiego otrzymały promesy na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Trafi do nich łącznie 17 wozów – 1 ciężki, 10 średnich i 6 lekkich.

Jednostki z powiatu bocheńskiego wzbogacą się o 4 nowe wozy o łącznej wartości 3,25 mln zł. Do OSP Wola Drwińska, Tarnawa i Lipnica Murowana trafią wozy średnie, natomiast do OSP Kamionna wóz lekki.

Trzy nowe pojazdy strażackie zasilą jednostki z powiatu brzeskiego. Dwa lekkie wozy zakupią OSP Uście Solne i Łęki, a Jaworsko – jeden średni. Łączna wartość pojazdów to 1,75 mln zł.

Do jednostek Koszyce i Klimontów z powiatu proszowickiego trafią 2 średnie wozy o łącznej wartości 1,9 mln zł.

Dwa średnie wozy zyskają także jednostki z powiatu wielickiego – Podłęże oraz Grabie. Łączna wartość samochodów dla tych jednostek wyniosła również 1,9 mln zł.

Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mają się z czego cieszyć. Dzięki dofinansowaniu zakupionych zostanie 11 wozów o łącznej wartości 8,8 mln zł dla druhów i druhen z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego i wielickiego. Zasilą one już na ten moment imponującą flotę 2453 samochodów pożarniczych będących w posiadaniu małopolskich OSP – powiedział wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który przekazał symboliczne czeki.

Ponadto 4 wozy trafią do jednostek z powiatu tarnowskiego: 2 średnie do Łętowic i Zakliczyna oraz 2 lekkie do Poręby Radlnej i Ryglic. Ich łączna wartość wynosi 2,7 mln zł. Pozostałe 2 wozy wzbogacą jednostki powiatu dąbrowskiego. Druhowie ze Szczucina zakupią pojazd ciężki o wartości 1,25 mln zł, a z Wójciny lekki za 400 tys. zł.

Pod koniec lutego o wynikach dofinansowania dla OSP poinformował sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik. Do jednostek OSP w całej Polsce trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

W naszym województwie dofinansowanie daje możliwość zakupu 62 wozów ratowniczo-gaśniczych: 4 ciężkich, 42 średnich i 16 lekkich. Bezpieczeństwo Małopolan jest dla nas najważniejsze. Doposażanie strażaków zawsze było istotnym elementem wspierania ich pracy, za którą codziennie jesteśmy wdzięczni. W szczególności za tę gotowość i sprawność, które zawsze widzimy w akcjach ratowniczych z udziałem druhów: zarówno przy pożarach, powodziach, jak i wypadkach drogowych – przekazał wicewojewoda Ryszard Pagacz.

„Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” pozwala na dofinansowanie zakupu lekkich, średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP, a także specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych dla organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego. Środki rozdysponowane są m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023