Wygrana w Swarzędzu. Contimax MOSiR Bochnia w II rundzie play-off!

-

Zespół Contimax MOSiR Bochnia wygrał w czwartek wyjazdowy mecz z Liderem Swarzędz i zwyciężając w rywalizacji tej pary 2-0 awansował do drugiej rundy play-off.

Bochnianki do zwycięstwa w tym meczu poprowadziła Magdalena Szkop, która rzuciła 19 punktów (w tym 2 trójki), miała aż 12 asyst i dołożyła do tego jeszcze 6 przechwytów oraz 7 zbiórek. Świetne zawody rozegrała też Anna Krawiec (16 pkt, 13 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty), Małgorzata Zuchora (17 pkt w tym 5 „trójek”) i Katarzyna Kocaj (16 pkt, 6 zbiórek).

Przez półtorej kwarty częściej na prowadzeniu były gospodynie, ale jeszcze przed przerwą ekipa z Bochni zbudowała kilkupunktową przewagę, którą z powodzeniem utrzymywała przez całą trzecią kwartę. W ostatnich 10 minutach rywalki ambitnie walcząc zmniejszyły straty do 1 oczka, ale chwilę później bochnianki „urwały” się rywalkom i odskoczyły finalnie na 12 punktów.

Tak pisze się historia!

Żeńska reprezentacja Bochni gra w 1 lidze od trzech sezonów, do fazy play-off awansowała po sezonie zasadniczym drugi raz, a po raz pierwszy w historii przeszła do rundy drugiej.

W II rundzie play-off Contimax MOSiR zmierzy się z Grot F&F Automatyka Pabianice. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 62:74
(16:14, 14:23, 20:17, 12:20)