W piątek Piknik Ekologiczny na bocheńskim rynku

Ponad tysiąc drzew jabłoni, gruszy, wiśni, lipy i grabów będzie można otrzymać podczas piątkowego Pikniku Ekologicznego pod hasłem #DrzewoDlaKlimatu, który już po raz drugi odbędzie się na bocheńskim rynku. Piknik rusza o godz. 11.00, a jego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Bochni.

Przedszkolaki i uczniowie będą mogli zbudować domki dla owadów, które następnie zabiorą do swojego przedszkola czy szkoły. Warsztaty tematyczne  poprowadzą przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice i Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Kim jest pszczelarz, jakie są gatunki miodów, jak przygotować ramkę do ula to wszystko będziecie mogli dowiedzieć się na stoisku Gospodarstwa Pasiecznego Pasieka u Kiejdów, zaś u gospodarzy z Leszczyny i Lipnicy Górnej zasmakować lokalnych produktów.

Ekodoradczyni z powiatu prowadzić będzie konkursy i quizy ekologiczne z nagrodami.

Zapraszamy!

Partnerami wydarzenia są: Nadleśnictwo Niepołomice, Zespół Parków Krajobrazowych Województwo Małopolskiego i firma Katmandu.

Wydarzenie odbywa się w ramach  II Małopolskiego Dnia dla Klimatu – projekt LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005)

Najnowsze materiały Partnerów