R e k l a m a

Brzeźnica. Wizyta wojewody i kolejne 0,8 mln zł dotacji na budowę sali sportowej

-

Dziś w Brzeźnicy podpisano umowę z wykonawcą, który zrealizuje budowę pełnowymiarowej sali sportowej przy miejscowej szkole. W wydarzeniu brał udział m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który przekazał informację o kolejnym dofinansowaniu tej inwestycji – tym razem kwotą 800 tys. zł z rezerwy budżetowej państwa.

– Każda inwestycja ma swoją historię, ale ta ma historię, która rozpoczęła się ponad 8 lat temu. Pamiętacie państwo, jak w 2014 roku tydzień czy półtora tygodnia przed drugą turą wyborów, wylano fundamenty… Prace były wykonane o ile dobrze wiem w czynie społecznym, jedynie beton był zapłacony, w kwocie 17 tys. zł – przypomniał wójt Marek Bzdek i robiąc aluzję do pewnych rozpowszechnianych informacji dodał: Chciałbym uciąć ten mit „darmowych projektów” wykonywanych przez mojego poprzednika. Z danych budżetowych wynika, że za projekt zostało zapłacone wówczas 75 tys. zł. Jednocześnie w budżecie na kolejny 2015 rok nie było przewidzianych żadnych środków na budowę.

Symboliczny czek na dodatkowe 800 tys. zł dotacji na budowę sali sportowej w Brzeźnicy przywiózł wojewoda Łukasz Kmita. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej państwa. – Pan premier Morawiecki ma taką rezerwę. Ona jest stosunkowo rzadko uruchamiana, ale w Małopolsce najczęściej – m.in. dlatego, że bardzo skuteczne zabiegi o pewne działania podejmują nasi parlamentarzyści – powiedział Łukasz Kmita, chwaląc przy tym obecnego na miejscu posła Wiesława Krajewskiego.

Parlamentarzyście Prawa i Sprawiedliwości dziękował również radny powiatowy Mariusz Zając: – Oręduje on za środkami dla Gminy Bochnia, ale nie tylko. I to widać i to słychać, ponieważ z zazdrością patrzą na nas inne samorządy. Co im można powiedzieć? Można powiedzieć: panowie weźcie się do roboty, po prostu trzeba ciężko pracować, lobbować, te środki naprawdę są, tylko trzeba o nie zabiegać powiedział, zaznaczając przy tym: – To by się nie udało bez pana wójta, który goni wszystkich, w tym nas, abyśmy o te środki zabiegali.

Sam poseł Wiesław Krajewski spuentował: – Dzisiejsze wydarzenie, tu w Brzeźnicy, to świetny przykład dobrej współpracy pomiędzy rządem a samorządem.

Budowa sali sportowej będzie w sumie kosztować 4,65 mln zł, ale już wcześniej samorząd Gminy Bochnia zdobył dofinansowanie z ministerstwa sportu w kwocie 2 mln zł. Ostatecznie więc z własnego budżetu gmina musi wyłożyć 1,8 mln zł. – Na tle całej kwoty, to jest to niedużo – podkreśla wójt Marek Bzdek.

Wykonawcą zadania jest Firma Budowlana GURGUL Piotr Gurgul z Limanowej. Do końca tego roku ma zostać zrealizowany stan surowy zamknięty, a całość prac powinna zakończyć się do września 2024 roku.

– Pan premier Mateusz Morawiecki prosił mnie, aby przekazać państwu informację, że liczy na to, że na otwarcie otrzyma zaproszenie – zaznaczył dziś wojewoda Łukasz Kmita.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc