R e k l a m a

Brzesko. Będzie remont „Orlika” przy BOSiR

-

Brzeski samorząd pozyskał kolejne dofinansowanie na inwestycję związaną z rozbudową infrastruktury sportowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont najstarszego obiektu sportowego wybudowanego w gminie Brzesko w ramach programu „ORLIK 2012” wprowadzonego przez polski rząd przed Mistrzostwami Europy organizowanymi ponad dziesięć lat temu przez nasz kraj i Ukrainę.

Wartość dotacji wynosi 216 626,00. Koszt całej modernizacji został wstępnie oszacowany na 850 tysięcy złotych.

– Nawierzchnia wielofunkcyjnego boiska sportowego, na którym można rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej i piłki nożnej, mimo zastosowania bardzo wytrzymałych (naówczas) materiałów mocno została naruszona zębem czasu. Swoje uczyniła też częstotliwość korzystania z tego obiektu przez mieszkańców w każdej grupie wiekowej. Dlatego, jak tylko nadarzyła się możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy na remont, ja i pracownicy Urzędu Miejskiego rozpoczęliśmy starania o zdobycie dofinansowania i gruntownego odnowienia tego często odwiedzanego miejsca – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

W najbliższym czasie rozstrzygnięty zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. W ramach remontu wymieniona zostanie nawierzchnia płyty boiska na powierzchni 608 mkw. Stara, mocno już zużyta, zostanie zastąpiona nową, z warstwą stabilizacyjną o grubości 3,5 centymetra. Wzmocniona gumowym granulatem (grubość 1 cm) i specjalnym natryskiem (grubość 2 milimetry), bezspoinowa i przepuszczalna dla wody, poliuretanowa nawierzchnia spełnia wszelkie wymagania stawiane wielofunkcyjnym obiektom, na których organizowane są sportowe wydarzenia nie tylko o randze lokalnej, ale też regionalnej i krajowej.  

Administratorem kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012 jest BOSiR.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia