R e k l a m a

Bochnia. W CRM będą prowadzone szkolenia dla personelu szpitala

-

Duża sala konferencyjna w Centrum Ratownictwa Medycznego w Szpitalu Powiatowym w Bochni będzie wykorzystywana do prowadzenia szkoleń dla personelu placówki. Poprowadzi je Bartłomiej Czyż Pielęgniarz Oddziałowy Oddziału Ratunkowego, wykładowca na kierunku ratownictwo UJ w Krakowie, doświadczony instruktor kursów z ratownictwa i pielęgniarstwa, ale też inne wyznaczone przez dyrektora osoby posiadające doświadczenie instruktorskie.

Takie szkolenia już się odbywają w bocheńskim szpitalu.  Systematycznie korzysta z nich personel oddziału ratunkowego.

– Tematyka zajęć jest bardzo różna. Szkolenia mają charakter utrwalający posiadaną wiedzę, ale także wnoszą sporo nowych zasad postępowania. Ostatnio mieliśmy spotkanie na temat EKG, interpretacji wyników i wykonania badania. Było też spotkanie dotyczące pacjentów pediatrycznych, nagłego zatrzymania krążenia czy postępowania w przypadku choroby wieńcowej – wylicza Bartłomiej Czyż.

Kilkudziesięciometrowa sala jest doskonałym zapleczem także dla zajęć z ratownictwa medycznego.

– Zależy nam, aby ratownicy pracujący w szpitalu systematycznie podnosili swoją wiedzę i kwalifikacje. Od ich umiejętności zależy przecież życie drugiego człowieka – podkreśla Jarosław Kycia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc