Gmina Bochnia. W Brzeźnicy już działa Klub Senior+ – ZDJĘCIA

-

Na przełomie marca i kwietnia w podbocheńskiej Brzeźnicy dokonano oficjalnego otwarcia Klubu Senior+, który ma pomóc w integracji i aktywizacji społecznej środowiska osób starszych będących mieszkańcami Gminy Bochnia. Wójt zapowiada powstanie kolejnych takich miejsc.

Podczas uroczystości siedzibę Klubu poświęcono, a symboliczne przecięcie wstęgi dało nowy początek miejscu, w którym seniorzy będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, zdobywać nowe umiejętności, a także spędzać czas w towarzystwie rówieśników. W uroczystości uczestniczyły władze gminy (wójt Marek Bzdek, zastępca wójta Ewelina Makowska, przewodniczący rady gminy Piotr Gajek), a także m.in. poseł Wiesław Krajewski i radny powiatowy Mariusz Zając. Byli też członkowie innych Klubów Senior+ z terenu gminy Bochnia – z Majkowic i Nieprześni.

– Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi – wskazuje wójt gminy Marek Bzdek.

Klub uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, realizowanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. To już trzeci klub seniora w Gminie Bochnia, który powstał dzięki pozyskaniu na ten cel środków rządowych.

– Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony seniorów tą formą aktywności, będziemy dążyć do powstania kolejnych klubów seniora na terenie naszej gminydeklaruje wójt Marek Bzdek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023