R e k l a m a

„Bochnia miasto inspiracji”. Wernisaż wystawy Leszka Cepaka – ZDJĘCIA

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę prac Leszka Cepaka „Bochnia miasto inspiracji”.

Leszek Cepak to artysta pochodzący z Bochni: malarz, rysownik, fotograf, autor wierszy, absolwent wydziału form przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przed wielu laty wyjechał z Bochni i obecnie mieszka w Gliwicach gdzie organizuje wystawy, plenery malarskie, prowadzi galerie.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Do Bochni wraca często, ale dopiero przed dwoma laty po raz pierwszy pokazał swoje prace w rodzinnym mieście, na wystawie malarstwa i rysunku zorganizowanej w bocheńskiej Bibliotece i otwartej w ramach LXX Salonu Artystyczno-Literackiego.

W książce „Autoportret Leszek Cepak” pod redakcją Andrzeja Pacuły, która ukazała się w Gliwicach w 2021 r. artysta wyznał: – „W zasadzie nigdy nie wracam do czegoś, co już było. Obojętne, czy to było przyjemne, z korzyścią dla mnie, czy przeciwnie – przeżycie negatywne. Było, przeminęło, zamykam, nie wracam. Ale Bochnia, wciąż we mnie jest. Rzeczy, które wydarzyły się wczoraj, czy przedwczoraj umykają, a to pozostało. Niektóre szczegóły bardzo dokładnie… Pejzaże z dzieciństwa i młodości wciąż we mnie tkwią”.

Motywy bocheńskie często pojawiają się w twórczości Leszka Cepaka. Twórczości różnorodnej i nie poddającej się próbom zaklasyfikowania do określonego stylu czy gatunku, a tym samym zaskakującej i pozostawiającej odbiorcom wolność interpretacji. Bochnia nieustannie inspiruje artystę.

Otwarcie wystawy uświetnił występ Karola Cabały, Bartosza Krzyżaka i Adama Hajduga – uczniów klasy akordeonu Marcina Szewczyka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia