R e k l a m a

Bochnia. Święto Ulicy Solnej – szczegółowy PROGRAM

-

Zdecydowanie warto wybrać się w piątek 23 czerwca na ulicę Solną, bo zaplanowano tam święto tej ulicy. Będzie można wygrać mnóstwo nagród przy okazji czytania aktu lokacyjnego Bochni, mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Solnej zaproszą do swoich specjalnie wystawionych stoisk, biblioteka do świata gier i literatury, a dom kultury do zabaw plastycznych i na koncert. Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” przybliży legendę o Świętej Kindze – przekonują organizatorzy.

Główną ideą Święta ulicy Solnej, prócz oczywiście integrowania mieszkańców, było przybliżenie treści aktu lokacyjnego Bochni. Nasze miasto jest najstarsze w województwie małopolskim, a w 1253 roku otrzymało przywileje, o jakich inne miasta mogły jedynie pomarzyć. W roku jubileuszu 770-lecia uzyskania praw miejskich chcieliśmy wydobyć z cienia niepamięci postać księcia Bolesława Wstydliwego, który owe przywileje Bochni przyznał oraz utrwalić wśród Bochnian wiedzę dającą powód do słusznej dumy z posiadania bocheńskich korzeni – tłumaczy Anna Kocot-Maciuszek, dyrektorka bocheńskiego domu kultury.

Planowana jest wizyta księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, którym Burmistrz Bochni
przekaże klucz do miasta.

Przedstawiciele niemal wszystkich osiedli Bochni będą czytać akt lokacyjny, a uważni słuchacze będą wygrywać nagrody ufundowane przez mecenasów wydarzenia: Społem PSS w Bochni, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Bochni, Miejski Dom Kultury w Bochni, sklep Coccodrillo z ulicy Krakowskiej, Aloesowe Centrum Zdrowia i Urody, Piekarnię i Cukiernię Chantilly, cukiernię „Słodka Bochnia”, Cafe Cukiernię „Galeria Osobliwości”, fryzjera „Anna”.

Społem PSS w Bochni zaprosi także do specjalnie przygotowanego ogródka z grillem i innymi smakołykami, nie braknie słodkości także od cukierni działających na ulicy oraz kaw, herbat i czekolad, które specjalnie z okazji jubileuszu Bochni przygotowali właściciele „Planety Kawy”.

Szkoła językowa Hellen Doron zaprosi dzieci i dorosłych na warsztaty z tworzenia własnych autorskich toreb płóciennych (malowanie specjalnymi pisakami), kolorowe tatuaże oraz zabawy i gry sprawnościowe.

Jednym słowem będzie się działo, warto więc wybrać się w piątek po południu na ulicę Solną.

ŚWIĘTO ULICY SOLNEJ

PROGRAM:

od godz. 17.00

 • wizyta księcia Bolesława i księżnej Kingi
 • legenda o św. Kindze – spektakl teatralny dla dzieci przygotowany przez młodzież z Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”
 • wspólne czytanie Aktu Lokacyjnego Bochni
 • konkursy ze znajomości Aktu Lokacyjnego Bochni z nagrodami (po każdym czytaniu)
 • zabawy i gry edukacyjne o Bochni z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni
 • warsztaty plastyczne legendy o Bochni z Miejskim Domem Kultury w Bochni
 • malowanie płóciennych toreb, gry sprawnościowe ze szkołą językową Hellen Doron
 • kiermasz przygotowany przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z ulicy Solnej
 • piknik ze Społem PSS w Bochni
 • plenerowe kawiarenki Chantilly, Cafe Cukiernia Galeria Osobliwości, Słodka Bochnia

około godz. 19.00

 • koncert Agnieszki Grochowicz

Organizatorami i partnerami imprezy są: Miejski Dom Kultury w Bochni, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Społem PSS w Bochni, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni, Kopalnia Soli Bochnia, Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron, Aloesowe Centrum Zdrowia i Urody, Piekarnia i Cukiernia Chantilly, Galeria Kopalnia Sztuki, Planeta Kawy, Cafe Cukiernia Galeria Osobliwości, Fryzjer Anna.


AKTUALIZACJA:

Z powodu niekorzystnej pogody organizatorzy postanowili o zmianie terminu imprezy na piątek 30 czerwca – więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia