R e k l a m a

Powitanie Lata w Rzezawie. Gwiazdą był Wojciech Cugowski – ZDJĘCIA

-

Gmina Rzezawa przywitała tegoroczne wakacje cykliczną imprezą, czyli Powitaniem Lata. Dwudniowe wydarzenie odbyło się 24-25 czerwca na rzezawskim Ryneczku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło ciekawych koncertów, występów tanecznych, degustacji potraw regionalnych, czy licznych zabaw dla dzieci. Największą gwiazdą tegorocznego Powitania Lata był Wojciech Cugowski, który na polskiej scenie muzycznej występuje od połowy lat 90. Muzyk przez bardzo długi czas związany był z zespołem Bracia, który założył wraz ze swoim bratem Piotrem. Przez kilka lat wraz z nim oraz swoim ojcem – Krzysztofem, współzałożycielem i wieloletnim wokalistą kultowego zespołu rockowego Budka Suflera, koncertowali także pod szyldem „Cugowscy”. Od pewnego czasu postawił natomiast na solową karierę. W Rzezawie piosenkarz zaśpiewał swoje największe przeboje, dając koncert pierwszego dnia Powitania Lata.

Tego dnia na scenie wystąpił także zespół Beauty Plate. Ich muzyka to mieszanka tanecznego popu z nutą mocnych rockowych riffów. Członkowie zespołu to osoby mające spore doświadczenie sceniczne oraz studyjne. Niektórzy z nich mają na swoim koncie współpracę z tak uznanymi artystami, jak m.in. Renata Przemyk, Mateusz Mijal, czy Kordian.

Koncert dała również Orkiestra Dęta Okulice pod batutą Mariusza Kurnika. Pierwszy dzień Powitania Lata w Gminie Rzezawa zakończyła natomiast dyskoteka prowadzona przez DJ’s Team Brzesko.

Podczas drugiego dnia imprezy na rzezawskiej scenie zaprezentowały się grupy taneczne: Ziomki Poziomki ze świetlicy w Rzezawie, Let’s Dance ze świetlicy w Borku i Zygzak Dance ze świetlicy w Jodłówce.

Tego dnia odbył się także koncert zespołu Tu i Teraz, który wykonuje znane i lubiane przeboje – zarówno polskie, jak i zagraniczne. Wszyscy chętni mogli wziąć udział także w konkursie „Jaka to melodia”, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Odbyła się ponadto zabawa, podczas której była tańczona belgijka. Imprezę zakończyło kino plenerowe. Najpierw wyświetlane były krótkie bajki: „Bolek”, „Lolek” oraz „Reksio”, a następnie film „Wystrzałowe wesele”.

Podczas Powitania Lata na wszystkich uczestników imprezy oprócz wyżej wymienionych atrakcji czekała również prawdziwa uczta kulinarna. Za taką trzeba uznać degustację potraw regionalnych, które zostały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrowa Królewskiego, Buczkowa i Dębiny oraz przez uczestniczki warsztatów Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) – panie z Klubu Senior+ w Rzezawie.

Były także atrakcje dla najmłodszych. Przez dwa dni animatorzy przygotowali dla nich wiele ciekawych zabaw. Dzieci mogły skorzystać ponadto bezpłatnie z wesołego miasteczka.

Organizatorami Powitania Lata był wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc