R e k l a m a

PiS traci, Konfederacja rośnie. Będzie nowy poseł z Bochni?

-

Będąca w sondażach na fali wznoszącej Konfederacja ma szansę na wprowadzenie do Sejmu reprezentanta z naszego okręgu wyborczego.

  • okręg wyborczy nr 15 obejmuje: powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, m. Tarnów, wielicki
  • na okręg przypada 9 mandatów do Sejmu
  • w poprzednich wyborach (2019): 7 mandatów dla PiS, 1 PSL, 1 KO
  • kolejne wybory już w październiku tego roku

Prognozę podziału mandatów poselskich w poszczególnych okręgach, na podstawie analizy ostatnich sondaży wyborczych, opublikował w weekend znany analityk Marcin Palade. W naszym okręgu wyniki są zaskakująco dobre dla Konfederacji – partia mogłaby liczyć aż na 2 mandaty. Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość straciłoby u nas dwóch posłów.

Jednym z liderów Konfederacji w okręgu jest Radosław Macoń z Bochni, który cztery lata temu startował do Sejmu z 2. miejsca (zdobył wtedy 3,1 tys. głosów), a wydaje się, że w zbliżającym się wyścigu – jeśli zdecydowałby się na kandydowanie – mógłby być „Jedynką” na liście. Co oznaczałoby, biorąc pod uwagę rosnące notowania Konfederacji, bardzo prawdopodobne zdobycie przez kandydata z Bochni sejmowego mandatu.

Jednocześnie wyniki sondaży i prognoz w okręgu tarnowskim oznaczają dla obecnych parlamentarzystów PiS konieczność intensywniejszego konkurowania (także między sobą) o głosy wyborców, bo przy zmniejszonym stanie posiadania liczby mandatów, nie wszyscy się na reelekcję „załapią”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia