R e k l a m a

Kompletnie pijany wybrał się autem do sklepu. Miał aż 3,2 promila!

-

Nietrzeźwy 64-latek został zatrzymany przed sklepem w gminie Borzęcin (powiat brzeski) przez będącego już po służbie policjanta, który zwrócił na niego uwagę podczas jazdy na drodze…

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (7 lipca) w jednej z miejscowości w gminie Borzęcin. Policjant zwrócił uwagę na zachowanie i styl jazdy kierującego seatem – mężczyzna, który siedział za kierownicą osobówki jechał bardzo wolno. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że kierowca może być nietrzeźwy, wsiadł w swój samochód i pojechał za mężczyzną.

Przed pobliskim sklepem zobaczył zaparkowanego seata, jednak w samochodzie nikogo nie było. Policjant wszedł do sklepu i zapytał obsługę o mężczyznę podając jego rysopis. Pracownicy potwierdzili, że chwilę wcześniej do sklepu wszedł mężczyzna z zamiarem zakupu alkoholu, jednak z uwagi na widoczne symptomy nietrzeźwości nie został mu on sprzedany. Funkcjonariusz przypuszczając, że mężczyzna nie zdążył oddalić się daleko udał się w kierunku pobliskiego lasu i w zaroślach zauważył leżącego kierowcę seata. Mężczyzna był w takim stanie upojenia, że miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Policjant pomógł mężczyźnie dojść do sklepowego parkingu, w międzyczasie powiadamiając dyżurnego jednostki o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego.

Na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zbadali stan trzeźwości 64-latka. Badanie alkomatem wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc