R e k l a m a

Konfederacja ogłosiła pierwszą trójkę na swojej liście wyborczej. Są kandydaci z Bochni i Brzeska

-

W sobotę 15 lipca Konfederacja ogłosiła pierwszą trójkę kandydatów, którzy w naszym okręgu walczyć będą o poselskie mandaty w zaplanowanych na jesień wyborach parlamentarnych. „Jedynką” będzie osoba spoza regionu.

  • okręg wyborczy nr 15 obejmuje: powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, m. Tarnów, wielicki
  • na okręg przypada 9 mandatów do Sejmu
  • w poprzednich wyborach (2019): 7 mandatów dla PiS, 1 PSL, 1 KO
  • kolejne wybory już w październiku tego roku

Przedstawieni dziś kandydaci, którzy otwierać będą listę Konfederacji, to:

1. Karol Pęczek z Krakowa (Nowa Nadzieja – samorządowiec, członek rady krajowej partii)
2. Patryk Mierzwa z Brzeska (Ruch Narodowy – skarbnik w małopolskich strukturach partii)
3. Marta Mrzygłód z Bochni (Konfederacja Korony Polskiej – przewodnicząca struktur w okręgu tarnowskim)

– W tych wyborach mamy największą jak do tej pory szansę odesłania Kaczyńskiego i Tuska emeryturę. Właśnie to zamierzamy zrobić – zapowiedział Karol Pęczek podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Tarnowie.

– Rozpoczynamy tę kampanię z entuzjazmem i zobowiązaniem do rzetelności i uczciwości, prosimy państwa o wsparcie i mobilizację, wierzymy że z waszą pomocą uda się dotrzeć do szerokiego grona obywateli, którzy podzielają naszą wizję – zwrócił się do dziennikarzy Patryk Mierzwa.

Krakowianka z pochodzenia, ale mieszkająca od 10 lat w Bochni i związana z Miastem Soli zawodowo, Marta Mrzygłód przekonywała: – Pora wymienić kadrę zarządzającą, jak i posłów PiS-u. Może warto dać szansę osobom, które nigdy wcześniej nie rządziły, które są świeże, które są nowe i które nie są uwikłane we wszelkiego rodzaju afery, haniebne decyzje, jakieś patologiczne układy. My chcemy to zmienić, chcemy ten stolik przewrócić, chcemy przewietrzyć sejm z tych wszystkich osób, które upasają się na naszej pracy, chcemy pożegnać PiS, PO, SLD, PSL i wszystkie przystawki, które od 89 roku, kiedy komuna spadła na cztery łapy, upasają się na naszej pracy. Trzeba powiedzieć STOP.

W pierwszej trójce na liście Konfederacji nie ma lidera Nowej Nadziei w naszym okręgu – Radosława Maconia z Bochni. Według nieoficjalnych informacji w ogóle nie wystartuje on w wyborach parlamentarnych, jego zadaniem będzie natomiast przygotowanie struktur partyjnych w regionie do odbywających się pół roku później wyborów samorządowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia