Gmina Bochnia. Promesy na dofinansowanie remontów mostów wiszących

-

– W imieniu Gminy Bochnia odebrałem z rąk posła Wiesława Krajewskiego i radnego powiatowego Mariusza Zająca promesy na dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – poinformował w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych wójt Marek Bzdek.

Jak już informowaliśmy wcześniej na łamach Bochnianin.pl., dzięki środkom z programu pracom remontowym poddane zostaną następujące obiekty:

  • kładka wisząca łącząca Damienice i Bochnię
  • kładka wisząca łącząca Proszówki i Krzyżanowice
  • budynek komunalny w Chełmie (Galeria Chełm)
  • budynek Ośrodka Zdrowia w Proszówkach

Na te zadania gmina Bochnia otrzyma w sumie 1,2 mln zł. Program, do którego nabór prowadzony był na początku br., oferuje bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.

– Cieszy mnie, że nasze projekty rewitalizacji zabytków zyskały akceptację – mówi wójt Marek Bzdek i dodaje: – Dzięki temu zatrzymamy postępującą degradację tych obiektów, a w przypadku Ośrodka Zdrowia i Galerii w Chełmie uzyskamy także zmniejszenie zużycia energii cieplnej przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracowników i interesantów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023