1. miejsce laureatów Integracji malowanej dźwiękiem na festiwalu w Gruzji – ZDJĘCIA

-

Kinga Kasprzyk i Michał Kowalczyk, laureaci ubiegłorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” zajęli pierwsze miejsce na Festiwalu „Iviera Brilliant” w Gruzji. Wydarzenie odbywało się w miejscowości Oni, magicznym miejscu w regionie północno zachodniej Gruzji, tuż pod pasmem Wysokiego Kaukazu.

Ideą Festiwalu „Iviera Brilliant” jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami przez społeczność gruzińską, która w tej kwestii ma wiele do nadrobienia. Organizatorem jest wydawca i dziennikarz Nugzar Petre Chiaberashvili, który poprzez muzykę, taniec i obraz prezentuje uzdolnienia młodych ludzi oraz udowadnia, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w odnoszeniu sukcesów artystycznych.

Festiwal odbywa się co roku w różnych częściach Gruzji, żeby lokalne społeczności poznawały uzdolnionych artystów z niepełnosprawnościami.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczestnicy z Gruzji, Litwy, Turcji, Azerbejdżanu, Armenii, Ukrainy, Niemiec i Polski.

Wykonawców oceniało dziewięcioosobowe jury złożone z artystów – muzyków, poetów i pisarzy. W ich gronie był też Jerzy Turek, pomysłodawca i organizator Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

W części warsztatowej, która poprzedziła przesłuchania konkursowe uczestnicy pracowali nad głosem metodą „Doctor Vox”. Zajęcia prowadziła instruktorka wokalna i terapeuta głosu, Beata Czajka-Rolińska.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: solo, taniec oraz integracyjny duet muzyczny, które znakomicie zaadaptowały się w Gruzji.

Grand Prix spośród wszystkich kategorii zdobył Shaban Mamedov. Duet: Kinga & Michał wyśpiewał pierwsze miejsce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023