R e k l a m a

Niepołomice. Ponad 3 mln zł na rozbudowę remizy OSP w Woli Batorskiej

-

Prawie 3,1 mln zł będzie kosztować rozbudowa remizy OSP w Woli Batorskiej, na terenie gminy Niepołomice. Samorząd otrzymał na ten cel aż 2,4 mln zł dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

O przyznaniu rządowej dotacji informowano pod koniec lipca, a w Woli Batorskiej zorganizowano z tej okazji uroczystość wręczenia czeku i podpisania umowy na dofinansowanie zadania, na której pojawili się m.in. minister infrastruktury, wicewojewoda, wicemarszałek oraz lokalni samorządowcy:

Inwestycja będzie polegać na „rozbudowie, przebudowie i nadbudowie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej z garażem oraz częścią socjalną wraz z wewnętrznymi instalacjami (wod. – kan., gaz, c.o., elektryczną), likwidacją części odcinków zewnętrznych instalacji, infrastrukturą techniczną, budową utwardzeń, dojść i dojazdu do budynku”.

Na parterze do istniejącej już zabudowy, która obejmuje garaże, pomieszczenia higieniczno-sanitarne i techniczne, dobudowane zostaną: korytarz, wiatrołap, warsztat podręczny, garaż i schody.

Na piętrze, którego powierzchnia wyniesie ponad 165 m², zaprojektowano pomieszczenia biurowe, salę szkoleniową mogącą pomieścić jednocześnie 34 osoby oraz pomieszczenia pomocnicze, w tym socjalne i higieniczno-sanitarne.

Tydzień temu podpisano już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. To firma Stambud Sp. z o.o. – podmiot doświadczony w realizacji wielu obiektów m.in. na terenie Krakowa. Prace mają się zakończyć jeszcze przed końcem 2023 roku zapowiada Roman Ptak, burmistrz Niepołomic.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc