R e k l a m a

Bochnia. Uroczyste pożegnanie proboszcza parafii Św. Jana Nepomucena – ZDJĘCIA

-

Po 21 latach ks. Prałat Kazimierz Kapcia zakończył posługę kapłańską w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. W minioną niedzielę uroczysta msza święta odbyła się pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Nowackiego, w której uczestniczyli księża z okolicznych parafii w tym Dziekan Dekanatu Bochnia-Wschód ks. Prałat Ryszard Podstołowicz oraz aktualni i byli wikariusze parafii.

W uroczystym pożegnaniu, które miało miejsce w ostatnią niedziele uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych – starosta bocheński Adam Korta, zastępcy burmistrza Bochni Robert Cerazy i Gustaw Korta jak również wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek wraz z zastępcą Eweliną Makowską. Najliczniejsza grupę stanowili parafianie, członkowie parafialnych organizacji katolickich oraz przyjaciele i znajomi księdza Prałata. 

Ks. Kazimierz Kapcia urodził się w Woli Nieszkowskiej. W Bochni ukończył Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. W 1972 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1978 roku. Pierwszą mszę prymicyjną odprawił 4 czerwca tego samego roku w rodzinnej parafii w Pogwizdowie.

Po 21 latach ks. Prałat Kazimierz Kapcia zakończył posługę kapłańską jako proboszcz parafii -= funkcję tę pełnił od 26 sierpnia 2002 roku.

Zgodnie z nominacjami ogłoszonymi przez biskupa tarnowskiego na początku czerwca, nowym proboszczem parafii Św. Jana Nepomucena miał być Ks. Wojciech Jurkowski. Jak poinformowano w ogłoszeniach duszpasterskich, ostatecznie jednak będzie to ks. Daniel Bubula. Nowy proboszcz uroczyście obejmie parafię w niedzielę 20 sierpnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc