Rusza Futsal Ekstraklasa. Na inaugurację mecz BSF w TVP SPORT!

-

W minioną niedzielę w ostatnim przedsezonowym sparingu BSF pokonał u siebie AZS UEK Kraków 9:4 (5:3). A już w najbliższy weekend początek rozgrywek w Ekstraklasie i na początek miła niespodzianka: sobotni mecz bocheńskiego zespołu będzie transmitowany przez TVP Sport.

Bramki dla BSF w niedzielnym sparingu strzelili Cabalceta (3x), Surmiak (3x), Przybył (2x) oraz Leszczak. Mecz był otwarty dla kibiców – dla tych najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy, działał też sklepik z klubowymi gadżetami.

Pierwszy gwizdek poprzedziła prezentacja drużyny z Bochni – wszak w przerwie letniej zmieniło się 50 proc. składu, kibicom należało się więc przedstawienie nowych nabytków, z którymi BSF będzie chciał powalczyć w tym sezonie o awans do play-off.

Swój drugi sezon w Futsal Ekstraklasie zespół z Bochni rozpocznie wyjazdowym meczem z debiutującym na tym szczeblu rozgrywek klubem WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA. Na drugim końcu Polski (Kaszuby) spotkamy dobrego znajomego – skład Kamienicy w przerwie letniej zasilił bowiem Kostarykanin Milinton Tijerino, który przez ostatnie dwa sezony występował w barwach BSF. Zespół wzmocnił także reprezentant Polski – Mateusz Madziąg, a nowym trenerem został Miłosz Kocot pochodzący z małopolskiego Chrzanowa.

Bocheńscy kibice czekają z kolei na debiut w rywalizacji o punkty nowych zawodników ściągniętych do Bochni – m.in. dwóch reprezentantów Polski Sebastiana Leszczaka (nowego kapitana drużyny) i Kamila Surmiaka, Brazylijczyka Pedro Pereiry, czy świetnie prezentującego się w sparingach Łukasza Biela. W Futsal Ekstraklasie zadebiutuje też nasz nowy trener – Chorwat Antun Bacic.

Starcie beniaminka z mającym poważne aspiracje BSF-em uznano za na tyle ciekawy, że będzie on transmitowany na antenie TVP Sport. Początek meczu w sobotę o godz. 15:00.