R e k l a m a

Brzesko. Zderzenie dwóch samochodów, w autach były uwięzione osoby – ćwiczenia służb ratunkowych

-

W Brzesku dochodzi do zderzenia się dwóch samochodów. Po uderzeniu jeden z nich przewraca się na bok. W obu samochodach są zakleszczeni rannito scenariusz dzisiejszych (8 września) ćwiczeń pod kryptonimem WYPADEK, które miały na celu doskonalenie współdziałania służb ratunkowych.

O całym zdarzeniu zostają powiadomione służby, trwa akcja ratownicza, uwalnianie osób z pojazdów i udzielanie pomocy poszkodowanym. Policjanci m.in. odgradzają teren nie dopuszczając osób postronnych, pomagają w ewakuacji osób poszkodowanych, zapewniają drożność dróg dojazdowych i wyznaczają objazdy. Ponadto ustalają przyczyny zdarzenia oraz zabezpieczają ślady na miejscu. W działania zaangażowana jest Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego, Starosta Brzeski i pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz obserwatorzy z innych instytucji z powiatu brzeskiego.

Celem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania służb i instytucji wspomagających podczas zdarzenia oraz doskonalenie kierowania działaniami ratowniczymi w trakcie wypadku z dużą ilością osób poszkodowanych. Podczas działań sprawdzono m.in. system alarmowania i powiadamiania służb, organizacji sztabu i współdziałania ze służbami, organizacji łączności i systemu wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi służbami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc