R e k l a m a

Weekend z Zabytkami. Co w sobotę?

-

Sobota w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego to czas dla miłośników przygody, historii i kultury. Czeka na Was mnóstwo atrakcji w całym powiecie.

Atrakcje dla dzieci? Gra Miejska w CIT w Bochni, gospodarstwo Borówkowy Rój, Ekomuzeum w Sobolowie, warsztaty w wiśnickim plastyku, archeologiczne i Muzeum Motyli. Ciekawe zabytki? Bunkry z II Wojny Światowej, Kopalnia Soli, zabytkowe kościoły, Izby Regionalne, Klasztor Karmelitów Bosych w Wiśniczu, Koryznówka oraz Zamek w Wieruszycach A może Spacery? Na Kamionną, Quest po Żegocinie ,na kamienie Brodzińskiego, po Lipnicy czy też w Bochni- szlakiem NaCl lub archeologiczny po Plantach. Dla miłośników sztuki? Bocheńskie Muzeum im. St. Fischera, Sala Maryjna w Okulicach, Kopalnia Sztuki, Wernisaż Teresy Mrugacz czy plener malarski? Jeszcze mało? To balon na bocheńskim Rynku,  tężnia zmysłów? I wiele innych…

Od rana w Centrum Informacji Turystycznej można wziąć udział w Grze Terenowej. Od 10 zaprasza Kopalnia Soli Bochnia, której wybrane trasy można zwiedzić z 50 % upustem! Bilet ze zniżką najlepiej kupić on line.

Dla najmłodszych i tych nieco starszych proponujemy udział w warsztatach, które odbędą się w wiśnickim Liceum Sztuk Plastycznych. Będą to zajęcia dotyczące ceramiki, fotografii, sztuki pozłacania przedmiotów oraz ozdabiania tkanin. Jedyny warunek do wzięcia udziału w tych warsztatach to uprzednie zapisanie się poprzez email: [email protected].

Jak co roku na spacer i degustacje zapraszają gospodarze Winnicy w Chronowie. Rodziny zaprasza gospodarstwo Borówkowy Rój, które oferuje nie tylko spacer, ale również swoje ekologiczne produkty. Pogoda zapowiada się wyśmienicie więc taka forma spędzenia wolnego czasu wydaje się doskonałym pomysłem.

Jeśli ciekawi was historia zamku żupnego to musicie koniecznie spotkać się z archeologiem Marcinem Paternogą w samo południe w zaułku św. Mikołaja.  Natomiast po południu najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach archeologicznych prowadzony przez Agnieszkę „Tropem Zaklętych Map” tutaj również obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 888 481 123.

Od 13.00 w różnych miejscach zabytkowego centrum Bochni zauważycie malarzy dokumentujących widoki solnego grodu podczas pleneru „Bochnia – miasto czy miasteczko?” natomiast pod wieczór w Kopalni Sztuki odbędzie się wernisaż prac Teresy Mrugacz, artystki pochodzącej z Bełdna, który poprzedzi występ Kapeli Brzeźnicanie. W tym czasie na Rynku będzie można podziwiać panoramę Bochni z balonu oraz obejrzeć pokaz balonowy. Przy okazji prowadzona będzie zbiórka Fundacji Auxilium na leczenie Oliwierka Basińskiego, który jest również przyjacielem Mościckiego Klubu Balonowego.

Burmistrz Miasta Bochnia zaprasza na wyjątkowe wydarzenie organizowane w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Tężnia zmysłów oczaruje od 18.00 do 24.00. Przez 6 godzin każdy z odwiedzających będzie mógł doświadczyć bocheńskiej tężni solankowej wykorzystując wszystkich 5 zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Program wydarzenia podzielono tematycznie, dzieląc na poszczególne zmysły. Na odwiedzających czekają mocne muzyczne akcenty oraz widowiskowe laserowe show.

Dla miłośników historii II Wojny Światowej przygotowaliśmy spacer po bunkrach w Gawłówku połączony z piknikiem. To wszystko od godz. 14.00.

Wyjątkowym zabytkiem, który będzie można zwiedzić z przewodnikiem jest bocheńska Bazylika Św. Mikołaja w Bochni. Tylko w ramach Weekend będziecie mogli zobaczyć Zamek w Wieruszycach, gdzie młodzież ze szkoły w Łapanowie przygotowała domowe ciasto i chlebek, a odwiedzającym przygra Kapela Łapanowianie. Perełką, którą będzie można odwiedzić jest także Klasztor Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego w Wiśniczu.

To wszystko jednak tylko wycinek atrakcji jakie na was czekają w drugim dniu Weekendu z Zabytkami, a w niedzielę kolejny dzień z mnóstwem atrakcji. Pełny program Weekendu znajduje się na stronie zabytki.powiatbochenski.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc