Chór Męski Cantores Sancti Nicolai wydał album „Sacred Music”

-

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai wydał swój album pt. „Sacred Music”. Krążek jest podsumowaniem ich dotychczasowej współpracy z dyrygentką Justyną Hanusiak.

„Płyta zawiera zbiór kompozycji pasyjnych, maryjnych, liturgicznych oraz muzykę cerkiewną. Repertuar obejmuje dzieła dziewięciorga kompozytorów działających w okresie od XVII wieku po współczesność. Wiele z nich jest często wykonywanych, nie tylko w Europie, ale też w Stanach Zjednoczonych. Zróżnicowanie materiału pozwala słuchaczowi dostrzec możliwości wykonawcze chóru męskiego, docenić rozpiętość skali głosów i potencjał dramaturgiczny. Od kontemplacyjnych, stonowanych melodii, w których nadrzędną rolę gra tekst, po rozbudowane polifoniczne konstrukcje, wszystkie pozostawiają słuchacza w nastroju skupienia, przenoszą go w świat duchowości wyrażanej muzyką.

Chórzyści z Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai od siedmiu lat wykonują różnorodny, nie tylko sakralny repertuar, a rozpoczęli wokalną aktywność jeszcze jako dzieci. Płyta jest podsumowaniem ich dotychczasowej współpracy z dyrygentką Justyną Hanusiak, z którą zespół zdobył srebrny dyplom międzynarodowego konkursu „Rybnicka jesień chóralna”” (źródło: www.dux.pl).

Płytę można zamówić m.in. na stronie internetowej wytwórni: www.dux.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023