R e k l a m a

21 lat Bochnianin.pl!

„Bochnianin powstał, zanim ludzie mieli w domu internet!” – stwierdził ostatnio mój znajomy i muszę przyznać, że rzeczywiście jest w tym zdaniu sporo racji. Tamte czasy można wspominać z rozrzewnieniem, sypać anegdotami opisującymi ówczesne wysiłki zareklamowania się wśród mieszkańców, które po dwóch dekadach wydają się zabawne, a jednocześnie pokazują jak bardzo zmieniła się otaczająca rzeczywistość.

Bochnianin.pl powstał 21 lat temu – we wrześniu 2002 roku. Ogólnopolskie portale internetowe dopiero wtedy raczkowały (wiecie, że np. taka Interia jest raptem 3 lata starsza?), a serwisy lokalne – których dziś jest przecież multum w każdym zakątku kraju – praktycznie nie istniały.

Byłem jednym z pierwszych, którzy uwierzyli, że lokalna „internetowa gazeta” to przyszłość.

Ponieważ mój zawód to życie w ciągłym biegu, we wrześniu urodziny zawsze mnie zaskakują: „to już tyle?!” Za każdym razem jednak niezmiennie nabieram rosnącego z każdym rokiem przekonania: założenie portalu to była świetna decyzja.

Dziękuję Czytelnikom, którzy licznie odwiedzają Bochnianin.pl (w sierpniu ponad 120 tys. unikalnych użytkowników, ponad 1,3 mln odsłon), współpracownikom, partnerom biznesowym i wszystkim życzliwym, którzy dobrą myślą i słowem wspierali/wspierają ten projekt.

Poniżej zdjęcie z początku XXI wieku :).

Tomasz STODOLNY
RedNacz