R e k l a m a

Biblioteka. We wtorek prelekcja Justyny Bodurki „Słowianie dawniej i dziś”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na prelekcję kustosz Justyny Bodurki „Słowianie dawniej i dziś”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 26 września o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

Justyna Bodurka jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierunek historia. Obecnie jest muzealnikiem – kierownikiem Sekcji Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

Podczas swoich wykładów muzealnych porusza zagadnienia dotyczące historii Bocheńszczyzny. Swoje wystąpienie w Bibliotece poświęci tematowi Słowian, bowiem podczas spotkania omówi takie zagadnienia jak: pochodzenie Słowian, świat ich wierzeń, życie codzienne, Panslawizm, Słowianie w (pop)kulturze oraz słowiańscy Rodzimowiercy.

Prelekcja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” realizowanego przez Bibliotekę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury. Dotychczas odbyły się warsztaty słowiańskie amulety z Alicją Paluch, archeolog Paweł Lis przedstawił Słowian „od kuchni” czyli co i w czym gotowali, co siali, sadzili i uprawiali. Uczestnicy gry terenowej przeszli śladami przodków, a najmłodsi czytelnicy wykonali podczas zajęć swoje bestiariusze.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych życiem i kulturą naszych pra, pra, pra… przodków. Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023