R e k l a m a

Pomoc psychologiczna w Szpitalu Powiatowym w Bochni

Kto może skorzystać z pomocy psychologicznej?

Z pomocy psychologicznej może skorzystać każdy pacjent hospitalizowany w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Wsparciem psychologicznym mogą być również objęte rodziny pacjentów oraz pracownicy szpitala.

Kiedy zgłosić się po pomoc psychologiczną?

Doświadczenie choroby somatycznej może przyczynić się do destabilizacji wielu sfer naszego życia i wpływać na wszystkich członków najbliższej rodziny pacjenta. Czas leczenia szpitalnego często prowokuje i nasila trudne emocje a także wywołuje stres. W chwili zagrożenia zdrowia/życia naturalnym stanem rzeczy jest doświadczanie smutku, złości, lęku czy rozdrażnienia. W trakcie leczenia oraz przystosowywania się do nowej sytuacji zdrowotnej skala towarzyszących emocji może być trudne do zniesienia i być powodem wewnętrznego cierpienia. Jeżeli obecnie stosowane u pacjenta sposoby radzenia sobie nie dają ukojenia, a występują objawy takie jak obniżenie nastroju, gorsze samopoczucie, zamartwianie się, poczucie braku sensu, zagubienie, osamotnienie i niezrozumienie, bądź zauważalne są wcześniej nieobecne trudności z myśleniem, pamięcią, czy koncentracją uwagi – wskazane jest skontaktowanie się z psychologiem.

W jaki sposób skorzystać z pomocy psychologicznej?

Pacjenci przebywający na poszczególnych oddziałach Szpitala Powiatowego w Bochni mogą zwrócić się z prośbą o konsultację/rozmowę z psychologiem poprzez lekarza prowadzącego lub pracujący tam personel medyczny.

Pomoc psychologiczna na oddziałach szpitalnych jest udzielana od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu się, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy i grafiku urlopowego.

Na czym polega konsultacja psychologiczna?

Koncepcją wsparcia psychologicznego jest pomoc pacjentowi w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i poczucia wpływu na własne życie, wspomaganie w procesie adaptacji do sytuacji medycznej i czekających pacjenta zmian, nauka korzystania ze wsparcia bliskich czy instytucji pomocowych, a także towarzyszenie, wspieranie i psychoedukacja na każdym etapie leczenia. Forma udzielanej pomocy jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Rolą psychologa jest podejmowane działań dążących do przywrócenia komfortu psychicznego pacjenta.

Zespół psychologów SPZOZ w Bochni. W skład zespołu wchodzą:

  • mgr Urszula Korbaś- psycholog o specjalności klinicznej i osobowości, psychoterapeuta in spe
  • mgr Katarzyna Knapik – psycholog, psychoterapeuta
  • Ks. mgr Dariusz Bugajski – psycholog o specjalności klinicznej i osobowości, psychoonkolog,
    psychotraumatolog, psycholog transportu, psychoseksuolog, psychoterapeuta in spe

Najnowsze materiały Partnerów