R e k l a m a

Biblioteka. Prelekcja Justyny Bodurki „Słowianie dawniej i dziś” – ZDJĘCIA

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyła się prelekcja kustosz Justyny Bodurki „Słowianie dawniej i dziś”.

Justyna Bodurka jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierunek historia. Obecnie jest muzealnikiem – kierownikiem Sekcji Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

Podczas swoich wykładów muzealnych porusza zagadnienia dotyczące historii Bocheńszczyzny. Swoje wystąpienie w Bibliotece poświęciła tematowi Słowian. Podczas spotkania omówiła takie zagadnienia jak: pochodzenie Słowian, świat ich wierzeń, życie codzienne, panslawizm, Słowianie w (pop)kulturze oraz słowiańscy rodzimowiercy.

Prelekcja była kolejnym wydarzeniem w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” realizowanego przez Bibliotekę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury. Dotychczas odbyły się warsztaty słowiańskie amulety z Alicją Paluch, archeolog Paweł Lis przedstawił Słowian „od kuchni” czyli co i w czym gotowali, co siali, sadzili i uprawiali. Uczestnicy gry terenowej przeszli śladami przodków, a najmłodsi czytelnicy wykonali podczas zajęć swoje bestiariusze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc