R e k l a m a

Bochnia. Przy ul. Proszowskiej może powstać Dom Sąsiedzki

-

Na osiedlu Proszowskim w Bochni może niedługo powstać Dom Sąsiedzki. Miejsce, które połączy funkcję ochronki dla dzieci, kafejkę internetową, klub seniora, Koło Aktywnych Kobiet i stanie się przestrzenią do spotkań osiedlowych. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy, którzy zwrócili się z prośbą o pomoc do starosty bocheńskiego, a ten wystąpił do wojewody małopolskiego o przekazanie budynku po archiwum przy ul. Proszowskiej 54 na taki cel.

Do początku tego roku z budynku korzystało Archiwum Narodowe, które przeniosło się do siedziby w Krakowie. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, dlatego na prośbę zarządu osiedla Proszowskie, starosta bocheński Adam Korta wystąpił do wojewody małopolskiego o przekazanie tego terenu na potrzeby utworzenia Domu Sąsiedzkiego.

Dom Sąsiedzki stanowiłby wspólną przestrzeń na działalność świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży w formie filii „Ochronki”, kafejki internetowej, kącika prasowo-czytelniczego, „Klubu Seniora”, ”Koła Aktywnych Kobiet”, „Klubu Malucha”. Byłby również miejscem spotkań sąsiedzkich oraz siedzibą lokalu wyborczego.

Tworzenie takich wspólnot to znakomity pomysł na integracje lokalnej społeczności. Dziękuję mieszkańcom, szczególnie panu Adamowi Grabasiowi za taką inicjatywę. Mam nadzieję, że pan wojewoda przychyli się do naszego wniosku – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia