Śmiertelny wypadek komendanta policji. Zarzut dla duchownego z Bochni

-

O tym tragicznym wypadku było głośno w ogólnopolskich mediach. 8 lipca w Wełninie pod Buskiem-Zdrojem w województwie świętokrzyskim zginął jadący motocyklem Krzysztof Skowron, komendant policji w Mikołowie. Okazuje się, że samochód, w który uderzył, prowadził kierowca z Bochni.

Do wypadku doszło ok. godz. 13:00 na drodze krajowej nr 79. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocyklowi. 45-letni kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu pomimo reanimacji.

Sprawę bada prokuratura

Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach przekazał ogólnopolskim mediom, że 54-letni kierowca toyoty usłyszał zarzut z art. 177 par. 2 kodeksu karnego, związany z nieumyślnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – niezachowaniem ostrożności i nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu motocykliście – oraz spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Ponadto Jarosław Sarba podał, że 54-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie może ujawnić. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe.

Kierowca związany z Bochnią

Prokuratura nie ujawnia skąd pochodzi 54-latek, ani jaki zawód wykonuje.

Jeżeli chodzi o takie rzeczy jak zawód, czy inne, które nie są bezpośrednio związane z czynem, bo nie mają znaczenia, to tego typu informacji nie podajemy do opinii publicznej. Ani nie będziemy potwierdzać, ani nie będziemy zaprzeczać, czy ta osoba jest tą osobą, o którą pan pyta – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W Bochni jednak huczy od plotek. Redakcji Bochnianin.pl udało się potwierdzić, że chodzi o duchownego związanego z naszym miastem. On sam sprawy komentować nie chce.

Postępowanie jest obecnie na bardzo wczesnym etapie. – Przede wszystkim będziemy musieli pozyskać opinię biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych o przebiegu tego zdarzenia. To co do tej pory zebraliśmy pozwoliło nam przedstawić zarzut. Natomiast ta opinia jest niezbędna i to ona będzie decydująca dla dalszych ustaleń w tym postępowaniu – poinformował Daniel Prokopowicz.

Podstawowa kwestia do ustalenia to prędkości obu pojazdów i kwestia widoczności na drodze. Z tego co pamiętam to zabezpieczony jest nawet monitoring z pobliskiego budynku – dodał Daniel Prokopowicz.

Kierowca był trzeźwy

Na miejscu wypadku policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Urządzenie pomiarowe nie wykazało u niego alkoholu. Dodatkowo rutynowo pobrano mu krew do badań na obecność w organizmie alkoholu i substancji psychotropowych.

Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,180FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X