R e k l a m a

Akcja „Czytamy z Sercem” w CKZiU w Łapanowie – ZDJĘCIA

-

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają 29 września, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie przeprowadzono prelekcję „Wpływ napojów energetyzujących na serce i układ krążenia”.

Dzięki uprzejmości Iwony Świętek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni uczniowie dowiedzieli się czym są napoje energetyczne, jak działają na organizmy młodych ludzi. Długotrwałe spożywanie energetyków może prowadzić do uszkodzenia wątroby i trzustki, ataku serca, a w najgorszym wypadku, gdy dojdzie do przedawkowania, do śmierci.

Ponadto młodzież uczestniczyła w spotkaniu online z kardiochirurgiem – prof. Michałem Zembalą, podczas którego omówione zostały choroby serca, ich przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie.

Wydarzenia zorganizowano w ramach 3. Edycji Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z Sercem”, która trwa od 29 września do 5 października 2023 r. Jej celem jest promocja czytelnictwa i wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania i chorób. Organizatorzy pragną również rozwijać wrażliwość na potrzeby osób chorych oraz propagować zdrowy styl życia jako jedną z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023